Kim jesteśmy

Mówimy o sobie „House of Communication”. Zbudowaliśmy ten dom na solidnym gruncie marketingowo-technologicznym. Pod jednym dachem łączymy kompetencje ponad 600 ekspertów, wspieranych przez ponad 4500 koleżanek i kolegów z Grupy Serviceplan, która jest naszym globalnym partnerem.


Robimy wszystko, czego wymaga współczesna komunikacja marketingowa. Kreujemy i produkujemy treści reklamowe, planujemy i kupujemy media, wdrażamy technologie, budujemy i wspieramy e-commerce, a także analizujemy dane. Mar-tech to nasza codzienność i wielka pasja.

Poczuj ducha naszego zespołu i pozwól nam wspierać rozwój Twojego biznesu!

Usługi

Pod jednym dachem łączymy kompetencje end-to-end kilkunastu agencji mediowych, kreatywnych i technologicznych. Sprawdź rozwiązania dla Twojego biznesu.

Usługi: Kreacja / Produkcja

Tworzymy platformy komunikacji z konsumentami i wypełniamy je treścią. Nadzorujemy proces kreatywny od A do Z – od inspiracji, poprzez ideę, aż do finalnego efektu. Nasze idee potrafimy realizować sami albo we współpracy z influencerami lub partnerami, którzy specjalizują się w konkretnych obszarach kultury, sztuki i technologii.

Usługi: Media

Łączymy ekspertyzę w obszarze digitalu, w którym nie mamy sobie równych na rynku, i doskonałe warunki zakupu mediów tradycyjnych. Gwarantujemy pełną realizację wszystkich parametrów kampanii i wyjątkowy Client Service, co potwierdzają m.in. najwyższe oceny w ankietach klienckich Kantar dla MMP.

Usługi: Sprzedaż technologii i wdrożenia

Jesteśmy największym resellerem technologii Google Marketing Platform na rynku CEE, pierwszą agencją marketingową ze statusem partnera Salesforce, agencją certyfikowaną w Tealium oraz partnerem strategicznym Synerise. Budujemy omnichannelową komunikację z konsumentem dzięki sprawdzonym platformom.

Usługi: Budowa sklepów e-commerce

Integrujemy kompetencje deweloperskie, technologiczne, analityczne oraz mediowe w ramach jednego procesu strategiczno-egzekucyjnego. Nie tylko budujemy e-sklepy, ale również sami je prowadzimy. Wiemy co zrobić, abyś sprzedawał więcej.

Usługi: Analityka / Badania

Wdrażamy podejście data-driven dla biznesu. Pomagamy lepiej zrozumieć Klientów i dostarczamy danych do podejmowania bezpiecznych decyzji. Dzięki realizacji usprawnień dla ponad 2oo witryn internetowych wypracowaliśmy efektywny proces planowania i wdrożeń systemów analitycznych, tj.: GMP,  Adobe, Adform, HotJar czy Tealium.

Usługi: Gaming i e-sport

Tworzymy i działamy w obszarach marketingu przyszłości: gamingu, e-sportu, metaverse, nft, czy kryptowalut. Wprowadzamy nową jakość w obszarze pozycjonowania i rozwoju marek w świecie gier i e-sportu i zmieniamy zasady gry w marketingu.

Kreacja / Produkcja
Media
Sprzedaż technologii i wdrożenia
Budowa sklepów e-commerce
Analityka / Badania
Gaming i e-sport

Marki + Liderzy

+ Zarząd

Zarząd

 • Marek Żołędziowski

  Prezes Zarządu

  Z wykształcenia ekonomista, ukończył również podyplomowe studia z zakresu ochrony własności intelektualnej na Wydziale Prawa UW. W wieku 27 lat został prezesem i CEO Saatchi & Saatchi Poland – najmłodszym szefem w światowych strukturach tej sieci. W latach 2006–2008 był członkiem zarządu EMEA Saatchi & Saatchi. W 2008 roku magazyn Brief przyznał mu tytuł Człowieka Reklamy Roku. Dwa lata później został zwycięzcą prestiżowego konkursu Przedsiębiorca Roku w kategorii Nowy Biznes, organizowanej przez Ernst & Young. Od 2013 jest współwłaścicielem Group One, największej niezależnej grupy komunikacji marketingowej w Polsce, która zatrudnia obecnie ponad 600 osób. Od dwóch kadencji pełni rolę Wiceprezesa Polskiej Rady Biznesu.

 • Maciej Hutyra

  Wiceprezes Zarządu

  Absolwent Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu, ukończył studia podyplomowe Mastere Specialise des Grandes Ecoles de Saint Etienne. Od ponad 20 lat w branży internetowej. Karierę zaczynał w jednym z pierwszych hubów internetowych w Polsce już w 2000 roku, następnie odpowiadał za marketing i sprzedaż w Internecie w wydawnictwie Vogel Burda Communications. Od początku kariery interesował się nowymi technologiami. Na powstającym rynku stworzył i rozwijał pierwszy internetowy czytnik gazet w Polsce E-kiosk. W roku 2005 powołał do życia agencję mediową Value Media. W 2013 roku wraz z wspólnikami założył Group One, największą niezależną grupę komunikacji marketingowej w Polsce. Od 2017 należy do ekskluzywnego grona Facebook Advisory Board. Członek Rady Programowej IAB oraz pierwszej w historii PZPN Komisji Mediów i Marketingu. Uwielbia podróże, sport, dobre jedzenie. Wielki pasjonat brydża sportowego, aktywny zawodnik, posiada tytuł klasyfikacyjny: mistrz międzynarodowy.

 • Jakub Potrzebowski

  Członek Zarządu

  Absolwent SGH na wydziale Stosunków Międzynarodowych. Od ponad 20 lat buduje wyspecjalizowane brandy w obszarze planowania i zakupu mediów, digitalu, product placementu, kreacji, R&D oraz technologii i produkcji. Wieloletni prezes ZenithOptimedia Group, który doprowadził firmę do wiodącej pozycji na polskim rynku. Jako jedyny Polak uczestniczył w spotkaniach międzynarodowego komitetu ZenithOptimedia Worldwide. Współautor kilku książek, m.in.: „Product Placement jako skuteczne narzędzie komunikacji marketingowej” oraz „Celebryci w ataku. Celebrity effect jako skuteczne narzędzie komunikacji marketingowej”. W 2013 roku wraz z wspólnikami założył Group One, największą niezależną grupę komunikacji marketingowej w Polsce. Przewodniczący Rady Nadzorczej polskiego oddziału IAA. Członek Polskiej Rady Biznesu.

+ Change Serviceplan

Change Serviceplan

Od 2008 r. pomagamy budować i rozwijać silne marki. Strategia komunikacji, kreacja kampanii i tworzenie treści reklamowych, UX i brand design – to nasza codzienność i pasja. Nazwa zobowiązuje, więc nieustannie poszukujemy nowych wyzwań i zmieniamy się, żeby im sprostać. Naszą specjalnością jest budowanie długofalowych platform komunikacyjnych (m.in. Amica, Skoda, Bank Millennium, Blik, CCC, Heinz Pudliszki), a naszą siłą – mocny lokalny rodowód, od 2016 r. wspierany przez Serviceplan – największą niezależną grupę komunikacji marketingowej w Europie. Nasze kampanie zdobyły ponad 60 nagród za skuteczność i kreatywność, w tym m.in. 2 Cannes Lions, 13 Golden Drums, 15 Effie Awards, 4 Złote Spinacze.

Przejdź do strony
 • Wojciech Putrzyński

  CEO

  Jeden z pionierów branży reklamowej w Polsce. Zaczynał karierę w 1994 r. w agencjach DDB i Publicis. W latach 2005-2014 r. zarządzał spółkami grupy Ogilvy – Mather Communications i Ogilvy&Mather. Wielokrotny juror oraz członek komitetu organizacyjnego Effie Awards. Inicjator i współtwórca licznych kampanii reklamowych, które przeszły do historii branży i zdobyły kilkadziesiąt nagród zarówno za efektywność jak i kreatywność. Jak dotąd jedyny człowiek, któremu udało się namówić Chucka Norrisa do udziału w polskich reklamach. Zrealizował kilkaset projektów dla Klientów z najrozmaitszych branż. W Group One od 2015 jako CEO Change Serviceplan.

+ Game Changer

Game Changer

Tworzymy i działamy w obszarach marketingu przyszłości: gamingu, e-sporcie, metaverse, NFT, kryptowalutach. Wprowadzamy nową jakość w obszarze pozycjonowania i rozwoju marek w świecie gier i e-sportu oraz zmieniamy zasady gry w marketingu. Nasze kompleksowe usługi obejmują tworzenie strategii komunikacji w mediach, w tym sponsoring eventów e-sportowych, kreację i produkcję branded contentu oraz współpracę z influencerami ze świata e-sportu i gamingu. Zostaliśmy nagrodzeni w konkursach takich jak: MIXX Awards (2 x złoto, srebro, wyróżnienie, Best in show), Miecze KTR (2 x brąz) oraz Innovation Awards (złoto, Best of the year 2022). Jesteśmy przewodnikiem, który wprowadza marki w dynamiczny świat, bo wierzymy, że dziś właśnie to jest game changerem w walce o rynkowe udziały.

Odwiedź nas
 • Tomasz Przeździecki

  CEO

  Z branżą gamingową związany od 2001 r. Realizowane przez niego projekty w tym obszarze zdobyły wiele nagród, w tym Effie Award, Golden Arrow czy MIXX Award. Posiada wszechstronną wiedzę z zakresu mediów, zdobytą przez 13 lat pracy w spółkach GroupM: Guideline, Maxus, Mediacom, a także doświadczenie w branży stricte gamingowej – Polsat Games, Frenzy oraz Fantasy Expo. Na swoim koncie ma kampanie dla takich marek jak: Netflix, Coca Cola, Play, P&G, Adidas, Łomża, Mars, Grupa FCA, Kenwood, De’Longhi, Husqvarna, EA, RIOT, Huawei, Nikon, HBO, Wilkinson, Xiaomi, Alior Bank. Swoją wiedzą regularnie dzieli się jako prelegent podczas branżowych konferencji takich jak: E-sport & Gaming Forum, Santander Universidades, MMP Insight Day, Social Media Convent, czy występując w serii podcastów IAB „How To – Gaming”.

+ Get Louder!

Get Louder!

Kreatywność w projektowaniu emocji i doświadczeń wyróżnia naszą wizję współczesnego event marketingu. Brak ograniczeń w procesie tworzenia wrażeń, ale i bliska współpraca zespołów specjalistycznych, które ramię w ramię z klientem budują markę każdego dnia. Tworząc partnerskie relacje z klientem, budujemy jego relacje z konsumentem. Tworzymy wyjątkową przestrzeń, w której spotkanie zamienia się w zaangażowanie.

Przejdź do strony
 • Kamil Bartosiewicz

  Head of Production

  Doświadczenie zawodowe zdobywał przede wszystkim w agencji EM LAB, w której pracę rozpoczynał od najniższego stanowiska Project Assistance. W kolejnych latach sukcesywnie piął się po zawodowych szczeblach, aby finalnie zająć stanowisko Production Managera. Przez ten czas samodzielnie prowadził projekty eventowe rozpoczynając od ofertowania poprzez realizację, kończąc na rozliczaniu działań. Współpracował z agencją EL PADRE na stanowisku Senior Event Manager. 

   

+ GONG

GONG

Jesteśmy agencją kreatywną specjalizującą się w rozwiązaniach z pogranicza mediów cyfrowych i tradycyjnych. Wierzymy, że w czasach rewolucji mediowej klienci potrzebują partnerów, którzy rozumieją nowe, interaktywne formy komunikacji i w sposób skuteczny potrafią je łączyć z działaniami w mediach tradycyjnych. Od 2001 roku realizujemy rozwiązania, które odpowiadają na tę potrzebę. Nasz zespół tworzy ponad 70 specjalistów pracujących w 2 biurach: w Warszawie i Gliwicach. Łączymy strategię, kreację i technologię, tworząc kampanie i rozwiązania interaktywne oraz działania komunikacyjne z zakresu ATL i BTL. Każda marka ma swoją historię. My pomagamy ją opowiadać.

Przejdź do strony
 • Agnieszka Gołębiowska

  Managing Director

  Specjalistka w zakresie marketingu,  radca prawny, od 20 lat związana z branżą reklamową. Prezes Zarządu i CEO jednej z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych na rynku polskim agencji reklamowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu struktur, strategii marketingowych i procedur prawno-biznesowych. Zarządza 80-osobowym zespołem łączącym pod jednym dachem strategię, kreację i technologię, a jego wyniki rokrocznie nagradzane są prestiżowymi nagrodami branżowymi na polskich i zagranicznych festiwalach reklamowych. Natomiast sama agencja  została sześciokrotnie uhonorowana tytułem Agencji Roku. Mentor w strukturach Youth Business International, sieci programów wspierających przedsiębiorczość w 52 krajach świata. Jako radca prawny specjalizuje się w prawie gospodarczym

 • Jacek Ryniecki

  Chief Business Officer

  W branży reklamowej od przeszło 20 lat. Od 10 lat związany z GONG. W agencji odpowiedzialny za budowanie relacji z klientami i rozwój biznesu. Absolwent Politechniki Warszawskiej i studiów MBA w London Business School i HEC Paris.

   

 • Bartek Gołębiowski

  Founder & Creative Director

  Założyciel i dyrektor kreatywny agencji GONG. Współtwórca wielokrotnie nagradzanych kampanii reklamowych w mediach cyfrowych. Juror festiwali reklamowych Cannes Lions, New York Festivals, Ad Stars, Media Trendy i Klubu Twórców Reklamy. Autor licznych publikacji mediowych, wykładów i warsztatów o marketingu interaktywnym.

+ Grow Now

Grow Now

Agencja specjalizująca się we wprowadzaniu marek na polskie i międzynarodowe marketplace’y. Spółka zajmuje się wszystkimi działaniami związanymi z wdrożeniem i rozwojem firmy w nowym ekosystemie – od kwestii prawno-księgowych i logistycznych, przez  strategię sprzedażową i optymalizację działań marketingowych, aż po przygotowanie kreacji.

Przejdź do strony
 • Przemysław Brejwo

  Head of Marketplace

  Od 2009 roku zajmuje się wprowadzaniem polskich marek e-commerce na rynek niemiecki. Na koncie ma projekty związane ze zwiększaniem sprzedaży w sklepach internetowych i marketplace’ach takich jak Amazon, eBay, Zalando i Allegro. Rozwijał sprzedaż m.in Urban.City, Wittchen, Cocoglam, czy Erko.

+ Labcon

Labcon

Agencja kreatywna tworząca komunikację, która angażuje konsumentów. Nagradzana w konkursach takich jak: Effie Awards (3 srebrne statuetki), MIXX Awards (złoto, brąz i wyróżnienie), Innovation Awards (brąz), Złote Spinacze (2 x złoto, srebro, brąz), Young Creatives Cannes (2 x nagroda główna) oraz w konkursie Klubu Twórców Reklamy (srebrny miecz). Wyróżniona nagrodą specjalną Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Golden Drum. Dzięki szerokim kompetencjom (strategia, social media, influencer marketing, PR, branding) Labcon tworzy rekomendacje przez pryzmat potrzeb klienta, a nie wąskiej specjalizacji.

Przejdź do strony
 • Marta Łysiak

  Managing Director

  Od 2008 roku była związana z Google. W latach 2014-2017 pełniła funkcję CEE Strategic Partner Manager w londyńskim oddziale YouTube. W Wielkiej Brytanii, topowym dla komunikacji digital i e-commerce rynku w Europie, współpracowała z największymi partnerami YouTube i doradzała kluczowym klientom Google, jak budować kontent i komunikować się z widownią YouTube. Była zaangażowana w projekty m.in. dla Allegro, ASOS, L’Oreal Paris, Maybelline New York i inne.

+ Mediaplus

Mediaplus


Wielokrotnie nagradzany dom mediowy obsługujący klientów takich jak: Polkomtel, BMW i MINI, Lenowo, Motorola, Allianz czy home.pl. W 2022 roku objął pozycję dominującą w światowym rankingu RECMA. Firma trzy lata z rzędu otrzymała tytuł “Zaufanie Roku” oraz raz „Sukces Roku” magazynu PRESS. Mediaplus jest częścią Serviceplan – największej niezależnej grupy komunikacji marketingowej w Europie oraz Mediaplus International z siedzibą w Berlinie. Dzięki wymianie wiedzy z zagranicznymi partnerami i wieloletniemu doświadczeniu na polskim rynku, spółka z sukcesami realizuje strategie i działania mediowe dla krajowych i globalnych marek.

Przejdź do strony
 • Bartłomiej Kamiński

  Managing Director

  Od ponad 20 lat związany z branżą mediową. Doświadczenie zdobywał, pracując z takimi markami jak Polkomtel S.A., General Motors czy BMW. W 2008 roku dołączył do Value Media, a w 2017 został osobą odpowiedzialną za rozwój domu mediowego i marki Mediaplus w Polsce. W latach 2018 – 2019 agencja otrzymała wyróżnienie „Zaufanie Roku” Magazynu Press. W roku 2020 do tych dwóch tytułów dołączył „Sukces Roku”. W 2021 został nominowany do nagrody AD WO/MAN.

+ Media Ready

Media Ready

Specjalizujemy się w produkcji treści wideo. Nasza prawdziwa supermoc to wysoki poziom artystyczny i realizacyjny filmów przy budżetach często kilkukrotnie niższych od tych, które oferują klasyczne domy produkcyjne. Potrafimy to robić, bo pracujemy bardzo szybko, będąc jednocześnie producentami, twórcami i performerami. Łączymy gromadzone latami doświadczenia pracy zarówno w produkcji reklamowej, jak i w agencjach kreatywnych, co pozwala nam sprawnie zapanować nad całym procesem kreatywno-produkcyjnym.

Przejdź do strony
 • Rafał Górski

  Creative Partner

  20 lat doświadczenia w branży reklamowej. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt nagród na festiwalach reklamowych (Cannes Lion Cyber, New York Festival, Grand Prix Golden Drum, Eurobest, Epica, KTR). Współtwórca platformy komunikacji marki CCC „Go for more”. Od 2008 roku dyrektor kreatywny Change Serviceplan. Juror na festiwalu Cannes Lions. Wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 • Patrycja Kędziorek

  Client Service

  Posiada 10 lat doświadczenia w client service. Pierwsze kroki stawiała przy organizacji eventów, a kolejne w Change Serviceplan, prowadząc kampanie digitalowe (performance, rich media, dynamiczny remarketing, wizerunek) dla takich Klientów jak Polski Standard Płatności (BLIK), Lenovo, Tchibo Polska, pracując przy budowie stron www i kampaniach ATL.

+ Media Republic

Media Republic

Dom mediowy gwarantujący innowacyjne i oparte na badaniach konsumenckich podejście do planowania mediów. W swych działaniach wykorzystuje szereg narzędzi pozwalających na dogłębne zrozumienie ścieżek decyzyjnych, by maksymalizować zysk swoich klientów z każdej zainwestowanej złotówki. Podejście to łączy ze stałym rozwojem kompetencji strategicznych, kontentowych oraz zarządzania marką, nie zapominając o ciągłym doskonaleniu w planowaniu kanałów komunikacji, szczególnie digitalowych.

Przejdź do strony
 • Michał Siniarski

  Managing Director

  Ponad 25 lat doświadczenia w branży reklamowej. Swoje kompetencje zdobywał w sieciowych domach mediowych oraz po stronie właścicieli mediów. W swej karierze pracował dla największych reklamodawców w Polsce i na świecie. Odpowiadał za planowanie i realizację kampanii marketingowych dla takich firm jak Unilever, Mondelez, Nestle, Reckitt, Totalizator Sportowy, Sanofi, Beko, Hochland oraz wielu innych. Zawsze w dziale obsługi Klienta, walcząc o najwyższą jakość świadczonych usług i zwrot z inwestycji. W 2006 roku zdecydował się na zbudowanie wyspecjalizowanego domu mediowego, by móc wreszcie zaimplementować swoje doświadczenie i stworzyć niepowtarzalną ofertę Media Republic.

+ RL Media

RL Media


Agencja mediowa, która powstała w wyniku współpracy Roberta Lewandowskiego i Group One. Jej celem jest budowa najsilniejszych polskich marek poprzez oferowanie klientom kompetencji strategicznych, mediowych, komunikacyjnych, e-commerce oraz badań i technologii pod jednym dachem. RL Media jest też częścią Serviceplan – europejskiego giganta w zakresie komunikacji marketingowej.

Przejdź do strony
 • Kamil Wiszowaty

  CEO Group One Media

  W branży mediowej od ponad 15 lat. Do Value Media dołączył 12 lat temu, a od 2015 odpowiada za zarządzanie agencją. Od 4 lat, jako CEO Group One Media, stoi na czele wszystkich spółek mediowych, z sukcesem kreując ich rozwój i ideę “one team”. Trzykrotnie nominowany do tytułu ADMAN Roku magazynu Press. Juror w najważniejszych branżowych konkursach (Effie, MIXX Awards). Za swój największy sukces uważa tworzenie G1 oraz zdobycie wraz z zespołem Value Media tytułu Domu Mediowego roku 2017 wg MMP.

+ SalesTube

SalesTube

Agencja e-commerce & MarTech connected. Łączy kompetencje w obszarze e-commerce, technologii, danych i mediów, aby budować najlepsze doświadczenie użytkowników w świecie zakupów. Partner technologiczny i sprzedażowy Big Tech w regionie CEE, m.in. Google Marketing Platform, Salesforce, Synerise, Facebook, Tealium, Shopware. Agencja Digital 2021 wg MMP.

SalesTube powered by hmmh

One-stop-shop dla e-commerce. Integruje kompetencje deweloperskie, technologiczne, analityczne i medialne w jeden proces strategiczno-egzekucyjny na rynku lokalnym i międzynarodowym.

Przejdź do strony
 • Joanna Czekaj

  Managing Director

  Dyrektor zarządzająca SalesTube – agencji martech i e-commerce, największego resellera technologii Google Marketing Platform w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszego partnera marketingowego Salesforce w Polsce. W 2020 roku marki e-commerce obsługiwane przez SalesTube osiągnęły przychód odpowiadający za 10% wartości polskiego rynku e-commerce.  W Group One odpowiada za zespół 150 ekspertów z obszarów: technologii, developmentu, danych i mediów.

 • Łukasz Białonoga

  E-commerce Managing Partner, SalesTube powered by hmmh

  Łukasz od 2008 tworzył Software House, który w 2021 roku przekształcił się w hmmh Poland i stał się technologiczną odnogą SalesTube. W Salestube pełni rolę E‑commerce Managing Partner i jest odpowiedzialny za wdrożenia E‑commerce i rozwój technologii w zakresie platform e‑commerce. Rozpoczynał pracę w branży jako grafik komputerowy w 2005 roku, następnie rozwijając się jako Front End Developer, Projekt Manager. Dzięki pełnej ścieżce w pracy nad platformami E‑commerce zna temat wdrożeń od podszewki. Pasjonat rozwoju biznesu przez rekomendacje i networking.

 • Sylwia Chmielewska-Fryze

  Chief Operating Officer

  Od 2016 roku Chief Operating Officer w Salestube, wcześniej Head of Performance Marketing & Mobile w Value Media. Współzałożycielka sieci afiliacyjnej SalesTube (wcześniej We Love Digital). Inicjatorka wprowadzania innowacyjnych rozwiązań reklamowych w obrębie digital media, m.in. pierwszego w Polsce podświetlanego mailingu, który podniósł wskaźnik Open Rate w kampaniach. Pomysłodawczyni i koordynatorka cyklu eventów dla marketerów – Digital Masters Meetup. Prelegentka licznych konferencji branżowych, wykładała performance marketing na Uczelni Łazarskiego.

+ Plan.Net TechNest

Plan.Net TechNest

Globalny hub marketingowo-technologiczny powołany we współpracy z Group One i Serviceplan, który wykorzystując kompetencje grupy, w jednym zespole łączy budowanie i roll-out contentu na stronie, oraz wdrożenia i wykorzystanie technologii i analityki do lepszej personalizacji komunikacji.

Przejdź do strony
 • Iwo Orzełek

  Service Delivery Lead

  W branży marketingowej od ponad 15 lat. Doświadczenie zdobywał w Accenture, gdzie zarządzał projektami w branży technologicznej, automotive i mediowej. W TechNest odpowiada za zarządzanie kilkudziesięcioosobowym zespołem oraz efektywną komunikację z Serviceplanem, klientami, jak i z pozostałymi centrami kompetencyjnymi na świecie.

+ Value Media

Value Media

Największy niezależny dom mediowy w Polsce będący częścią grupy komunikacyjnej Group One. Zdobywca tytułu “Dom Mediowy Roku 2022” wg MMP oraz “Sukces Roku 2022” wg magazynu PRESS. Od 2021 roku już dwa lata z rzędu agencja obejmuje pozycję dominującą w światowym rankingu RECMA. W ramach podejścia House of Communication łączy kompetencje ponad 600 ekspertów do budowania silnych marek. Oferując rozwiązania end-to-end bierze odpowiedzialność za wynik biznesowy klientów w obszarach takich jak: strategia, komunikacja, kreacja, media, e-commerce oraz badania i analityka. Value Media łączy unikalne kompetencje zarówno w obszarze mediów tradycyjnych, jak i szeroko rozumianego digitalu. Zdobywca 14 statuetek Effie, 3 nagród Golden Arrow i trzykrotnie tytułu Dom Mediowy Roku według Media&Marketing Polska.

Przejdź do strony
 • Kamil Wiszowaty

  CEO Group One Media

  W branży mediowej od ponad 15 lat. Do Value Media dołączył 12 lat temu, a od 2015 odpowiadał za zarządzanie agencją. Od 4 lat, jako CEO Group One Media, stoi na czele wszystkich spółek mediowych, z sukcesem kreując ich rozwój i ideę “one team”. Trzykrotnie nominowany do tytułu ADMAN Roku magazynu Press. Juror w najważniejszych branżowych konkursach (Effie, MIXX Awards). Za swój największy sukces uważa tworzenie G1 oraz zdobycie wraz z zespołem Value Media tytułu Domu Mediowego roku 2017 wg MMP.

 • Rafał Wachnik

  Managing Director

  Rafał Wachnik ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży reklamowej. Od 2001 roku przez 15 lat pracował w koncernie marketingowym Publicis Media (wcześniej Starcom Media Group). Przed przejściem do niezależnej grupy komunikacyjnej Group One w 2017 roku, zajmował w SMG stanowisko Head of Strategy i odpowiadał za wsparcie zespołów Starcom, MediaVest, Starlink oraz promowanie wiedzy na temat najlepszych praktyk i rozwiązań strategicznych, rozwój narzędzi oraz szkoleń. W Group One Media do 2021 roku pełnił funkcję Chief Strategy Officera, po czym objął rolę Dyrektora Zarządzającego Value Media, agencji mediowej, która w 2022 roku otrzymała tytuły: Dom Mediowy Roku 2022 magazynu MMP i Sukces Roku wg „Panoramy Reklamy” magazynu Press oraz dwukrotnie zajęła pierwszą pozycję w rankingu RECMA. Rafał Wachnik oprócz rozwoju agencji, portfolio klientów i zespołu Value Media, odpowiada za standardy planowania strategicznego w duchu „pozytywnej zmiany biznesowej” dla klientów spółek mediowych grupy.

 • Anna Kuropatwa

  Head of Strategy

  Ania Kuropatwa przez 16 lat była związana z grupą Havas. Przez ostatnie lata pracowała w dziale strategii, finalnie stając na czele całego zespołu. Zdobywczyni IAB Europe Research Award w kategorii Media Effectiveness, jurorka Effie oraz uczestniczka pierwszej edycji Marketing Mastermind IAA, posiada szerokie spektrum doświadczenia w branży komunikacyjnej, obejmujące zarówno projekty strategiczne, badawcze i analityczne.

+ Liderzy

Liderzy

 • Bartosz Krzewski

  COO Group One Media

  W branży mediowej od 2004 r., a od 2008 r. współwłaściciel Value Media. Od 13 lat jako COO z sukcesami rozwija agencje w ramach Group One Media. Jest odpowiedzialny za wdrażanie procesów wewnętrznych i optymalizację prac zespołów w ramach formuły House of Communication. Obecnie kieruje ponad 300-osobowym teamem, z którym tworzy oferty 360 i wygrywa przetargi, rywalizując z podmiotami sieciowymi o budżety największych marek. Jego praca przekłada się na wyniki, co potwierdzają najwyższe opinie w ankietach klienckich Kantar i stała obecność agencji mediowych Group One w czołówce rankingu RECMA.

 • Ewa Górska

  Head of Human Capital

  Ewa Górska to praktyk w obszarze HR z 20-letnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych organizacjach z różnych branż w tym w finansowej, energetycznej i telekomunikacyjnej. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej zajmowała najwyższe stanowiska zarządzające obszarem human resources w takich firmach jak UNIQA, ING Bank Śląski, RWE, a przed dołączeniem do Group One Media w EOS Polska. Na swoim koncie ma wiele wdrożonych z sukcesem procesów HR takich jak: budowanie funkcji HRBP, Performance Management, zarządzanie talentami, wartościowanie stanowisk pracy, badanie zaangażowania pracowników, EVP oraz realizacje procesów dotyczących zmian organizacyjnych i transformacjach roli HR.

 • Agata Plis-Oleszko

  CFO

  Z branżą finansów i rachunkowości związana od 15 lat. Współpracę rozpoczęła w dziale finansów Value Media, w 2015 r awansowała na stanowisko Dyrektora Finansowego w Group One. Absolwentka  Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia oraz MBA na Uczelni Łazarskiego.

  Stale poszerza swoje kompetencje uczestnicząc w licznych szkoleniach z zakresu finansów, rachunkowości, prawa podatkowego i gospodarczego, w tym z obszaru cen transferowych, restrukturyzacji podmiotów gospodarczych, procedur podatkowych oraz bieżących zmian w przepisach. Prelegentka na branżowych konferencjach.

  Posiada bogate doświadczenie w procesach przekształcania oraz zakupu i sprzedaży spółek zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Nasi Klienci

Aktualności

Value Media po raz 8 z kampanią promującą Wielką Loterię Almette

25 września 2023

We wrześniu br. wystartowała bijąca rekordy popularności wśród polskich konsumentów Wielka Loteria Almette “ekoDom Almette”. Do wygrania jest całoroczny, ubezpieczony i w pełni urządzony ekoDOM z widokiem na Giewont, a także codziennie 7 razy po 1000 zł.  Za strategię, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja Value Media, a w obszarze programmatic, Paid Social oraz SEM działania realizowane są w modelu house of communication we współpracy z agencją e-commerce & MarTech connected SalesTube (Group One). 

Wystartowała 8. edycja Wielkiej Loterii Almette, w której do wygrania na własność jest całoroczny, ubezpieczony i w pełni urządzony ekoDOM w najwyżej położonej miejscowości w Polsce – Ząb. Dodatkowo do wygrania są również nagrody pieniężne i to aż 7 razy po 1000 zł dziennie. Tym razem nagroda główna – “ekoDOM Almette” – to mała górska rezydencja z kuchnią pod chmurką! Dlatego też oszałamiający widok, z jednej strony na Giewont, a z drugiej na pasmo Babiej Góry, będzie można podziwiać nie tylko z balkonu, ale także z ogrodowej kuchni z grillem gazowym. Warto zauważyć, że to najwyżej położona kuchnia na świeżym powietrzu w Polsce – na wysokości aż 1013 m n.p.m.! Komfortowy, całoroczny drewniany ekoDOM z 2 sypialniami i 2 łazienkami, idealnie łączy klasyczny górski charakter z najnowszymi trendami w urządzaniu wnętrz. ekoDOM jest nie tylko stylowo urządzony, ale ekologiczny, energooszczędny i inteligentny.

Świadomość loterii buduje kampania online i offline, która potrwa przez dwa miesiące.  W ramach promocji loterii “ekoDOM Almette” przygotowano spot reklamowy, który emitowany jest od 1 września w ogólnopolskich stacjach TV. Loteria będzie szeroko wspierana w internecie m.in. poprzez działania programmatic, SEM i Paid Social oraz poprzez influencerów m.in. Stanisław Karpiel-Bułecka, Paulina Soboń, Asia Dulczewska, Marta Jankowska & Filip Kowalik (life.catchers), a także David Gaboriaud (szef kuchni i ambasador marki Almette) na Instagramie i TikToku.

Almette „ekoDOM Almette” spot reklamowy


Za strategię, planowanie i zakup mediów kampanii promującej flagową loterię marki Almette odpowiedzialna jest agencja Value Media we współpracy z agencją e-commerce & MarTech connected SalesTube (Group One). Za strategię kreatywną kampanii oraz działania influencer marketingowe odpowiada agencja Grasp Group. 

Warunkiem wzięcia udziału w loterii Almette jest zakup dowolnego serka Almette z informacją o loterii, zachowanie paragonu i wieczka oraz zarejestrowanie kodu z wieczka na stronie loteryjnej w dniach od 1 września do 31 października. Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie: Link. Działania komunikacyjne w mediach, za które odpowiadają  agencje Group One potrwają do 31 października br. czyli do ostatniego dnia trwania loterii. 

Ewa Górska objęła stanowisko Head of Human Capital w Group One Media

30 sierpnia 2023

Ewa Górska dołączyła do Group One obejmując stanowisko Head of Human Capital w Group One Media. W tej roli zajmie się rozwojem kultury organizacyjnej, optymalizacją procesów HR oraz budowaniem przewagi konkurencyjnej organizacji jako pracodawcy. 

Ewa Górska to praktyk w obszarze HR z 20-letnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych organizacjach z różnych branż w tym w finansowej, energetycznej i telekomunikacyjnej. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej zajmowała najwyższe stanowiska zarządzające obszarem human resources w takich firmach jak UNIQA, ING Bank Śląski, RWE, a ostatnio w EOS Polska.  

W Group One Media objęła stanowisko Head of Human Capital wraz z 9-osobowym zespołem odpowiedzialnym za pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój oraz employer branding w spółkach Grow Now, Labcon, Mediaplus, SalesTube, TechNest, RL Media oraz Value Media. 

Na swoim koncie Ewa z sukcesem wdrożyła wiele procesów HR takich jak: budowanie funkcji HRBP, Performance Management, zarządzanie talentami, wartościowanie stanowisk pracy, badanie zaangażowania pracowników, EVP i wiele innych. Uczestniczyła w wielu procesach dotyczących zmian organizacyjnych i transformacjach roli HR, który w Group One Media funkcjonujący jako Human Capital, jest priorytetowym obszarem i przechodzi dynamiczny rozwój od 2021 roku. 

“Group One Media rośnie rok do roku o ok. 40%, a tak szybki rozwój organizacji wymaga dużej uwagi na zachowanie równowagi pomiędzy cenioną przez naszych pracowników kulturą pracy i atmosferą, a automatyzacją procesów human capital  i codziennej pracy. Wciąż wdrażamy nowe procedury, narzędzia usprawniające obieg informacji i dostęp do danych, ale niezmiennie naszą największą wartością i priorytetem są, byli i pozostaną ludzie rozwijający naszą firmę. Ewa wraz z dołączeniem do naszej grupy wnosi doświadczenie, jak ten balans pomiędzy rozwojem ludzi i biznesu budować  i tworzyć najlepszą kulturę organizacji” – mówi Kamil Wiszowaty, CEO Group One Media. 

Celem całego działu Human Capital, który objęła Ewa Górska, jest dalsza koncentracja na pozyskiwaniu najlepszych talentów z rynku, planowanie ich rozwoju, promowanie kultury feedbacku, w tym rozwój cyklicznego badanie 360 One Eval dla wszystkich pracowników, badania satysfakcji pracowników oraz programów rozwojowych dla pracowników Group One Media. 

„Biorąc pod uwagę wyzwania, jakie niesie biznesom współczesny świat z rozwijającą się technologia AI, sposób w jaki funkcjonują w nim ludzie jest kluczowy dla rozwoju. W zwycięskich kulturach odpowiedzialności, każdy członek zespołu jest liderem i ma możliwość podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Dołączam do firmy, która w oparciu o te wartości buduje wzajemne zaufanie, umożliwiając rozwój i efektywność pracownikom i całej organizacji. W Group One Media obszar Human Capital, to obok biznesu, klientów i innowacji jeden z czterech filarów. Cieszę się, że będę mogła być partnerem Zarządu w jego rozwoju” – mówi Ewa Górska. 

Ewa Górska na stanowisku Head of Human Capital zastąpiła Katarzynę Niczypor, która podjęła decyzję o dalszym rozwoju w kierunku doradczym w roli psychologa, coacha oraz trenera. 

Krzysztof Rosiński nowym Managing Partnerem i CTO agencji e-commerce & MarTech connected SalesTube

1 sierpnia 2023

1 Sierpnia br. Krzysztof Rosiński po 10 latach pracy w Google dołączył do agencji SalesTube (Group One) jako Managing Partner i CTO.  W nowej roli będzie odpowiedzialny za dostarczanie nowoczesnych rozwiązań opartych na technologii, danych i chmurze oraz rozwijaniu możliwości inżynieryjnych i analitycznych agencji.  Szeroki zakres kompetencji i bogate doświadczenie Krzysztofa Rosińskiego pozwolą na poszerzenie oferty produktowej, a także wpłyną na zwiększenie zasięgu działań operacyjnych zapewniając dalszy rozwój spółki SalesTube na rynku międzynarodowym.

Nowy Managing Partner i CTO agencji SalesTube od blisko 20 lat związany jest z branżą reklamową i innowacjami technologicznymi. Ostatnie 10 lat spędził w strukturach Google, gdzie współpracował z kluczowymi reklamodawcami i partnerami Google oraz kierował wdrożeniami technologicznymi DoubleClick i Google Marketing Platform w regionie Centralnej Europy. W latach 2017-2020 odpowiadał za opracowanie i wdrożenie strategii zbierania, przetwarzania oraz wykorzystania danych w celu optymalizacji procesów sprzedażowych, oraz transformacji cyfrowej dla strategicznych klientów Google w regionie EMEA. W 2020 roku dołączył do Google Cloud gdzie stworzył i zarządzał globalną organizacją (EMEA, APAC & JAPAN) i rozproszonymi zespołami złożonymi z inżynierów, architektów, projektantów UX i menedżerów produktu. W tym czasie koncentrował się na wspieraniu najważniejszych klientów firmy w zrozumieniu, dlaczego produkty Google Cloud są właściwymi rozwiązaniami do przyspieszenia ich celów transformacji cyfrowej. Kierował inżynierią i aktywacją wielomiliardowego portfela niektórych z najlepszych rozwiązań komercyjnych Google, łącząc ofertę chmurową Google Cloud, rozbudowane strategie wykorzystania danych i metody myślenia projektowego (Design Thinking, CX, UX).

Krzysztof Rosiński, w swojej karierze zawodowej pracował jako analityk, data scientist, a także konsultant biznesowy. Był mentorem w ramach programu Google Campus, stypendystą i absolwentem Google Business Academy, który realizowany był  we współpracy z Duke University – roczny program przywództwa biznesowego dla utalentowanych liderów.

Z agencją e-commerce i MarTech connected SalesTube Krzysztof Rosiński rozpoczął współpracę z dniem 1 sierpnia br. 

SalesTube partnerem consultingowym Avon International

17 lipca 2023

Agencja e-commerce i MarTech connected SalesTube została wybrana przez Avon International na konsultanta globalnego projektu z obszaru marketingowej analityki danych. Jednym z kluczowych elementów cyfrowej transformacji marki Avon jest zmiana podejścia do analizy skuteczności działań marketingowych na wszystkich etapach ścieżki zakupowej klienta.

Projekt, który realizuje spółka SalesTube ze wsparciem działu strategii spółki Value Media dla jednej z najbardziej znanych marek w sektorze FMCG na świecie, ma na celu zbudować zunifikowaną macierz, która pozwoli na usprawnienie decyzji biznesowych na wielu rynkach oraz analizy trendów w spójnym ujęciu. W efekcie współpracy ma zostać  wypracowane spójne podejście do zbierania i analizowania danych marketingowych, W tym celu spółka Group One przeprowadzi międzynarodowy audyt oraz mapowanie potrzeb na różnych etapach ścieżki zakupowej konsumentów marki Avon. 

Prace nad uspójnieniem procesu zbierania i analizy danych prowadzone są równocześnie na wielu rynkach, w tym między innymi: w Polsce, Wielkiej Brytanii, Czechach, Rumunii, Republice Południowej Afryki i na Filipinach. 

SalesTube będzie ponadto odpowiedzialny za stworzenie dokumentu “Global Playbook”, który ma stanowić praktyczny przewodnik po rekomendacjach, strategii oraz wdrożeniach dla wszystkich rynków AVON. Ten obszar współpracy agencji z klientem  będzie mieć realne zastosowanie w budowaniu kultury organizacji dojrzałej cyfrowo, zarówno w obszarze wykorzystywania, przekazywania jak i adaptowania danych. 

Znamy zwycięzców 2. edycji Best Brands Poland. InPost, Winiary, Castorama, Lidl (Bio Organic), JBL oraz Samsung najlepszymi markami według Polaków

25 maja 2023

18 maja w Zamku Ujazdowskim odbyła się finałowa Gala 2. edycji rankingu Best Brands Poland, podczas której poznaliśmy najsilniejsze marki na polskim rynku, wybrane głosem 7,5 tys. konsumentów.  Wśród laureatów, którzy otrzymali „Oskary Marketingu” w 6. kategoriach badania, znaleźli się: InPost, Winiary, Castorama, Samsung, Lidl (Bio Organic) oraz JBL.

Best Brands to pierwszy w pełni niezależny ranking, którego unikalna metodologia opiera się na dwóch głównych wskaźnikach: Share of Soul – relacji oraz więzi marki z konsumentem oraz Share of Wallet – który odnosi się do faktycznych danych rynkowych marek. Zastosowanie metodologii w badaniu, na podstawie której powstaje ranking, uwidacznia, jak marki radzą sobie na rynku na wielu płaszczyznach, a także obrazuje indywidualne preferencje oraz doświadczenia konsumentów w kontakcie z markami. To właśnie konsumenci w rankingu Best Brands są jego “jury”. W 2. edycji badanie w Polsce 7,5 tys. respondentów odpowiedziało na pytania, które objęły aż 50 kategorii produktowych i  około 400 marek.

W GfK obserwujemy wybory zakupowe Polaków i na tej podstawie wyszczególniamy kluczowe trendy konsumenckie. Obecnie dla nabywców szczególnie istotne są takie kwestie jak: ułatwianie codziennego życia, dopasowanie produktów i usług do indywidualnych potrzeb, a także dbanie o środowisko naturalne. Wszystkie te trendy znalazły swoje odzwierciedlenie w kategoriach konkursowych Best Brands 2023. Nagrodziliśmy silne marki, które proponują konsumentom innowacyjne rozwiązania i dbają o zrównoważony rozwój – mówi Barbara Lewicka, Senior Director GfK w Polsce. – Ostatnie kilkanaście miesięcy nie oszczędza polskich konsumentów pod względem finansowym. Główny wskaźnik nastrojów konsumenckich GfK wciąż utrzymuje się na dwucyfrowym minusie. Oznacza to, że nabywcy patrzą w przyszłość z dużą ostrożnością i nie spodziewają się poprawy sytuacji ekonomicznej. W takich okolicznościach znalezienie złotego środka i odpowiadanie na bieżące potrzeby konsumentów to nie lada wyzwanie. Wyróżnione w rankingu Best Brands marki poradziły z nim sobie doskonale – dodaje.

Laureaci 2. edycji Best Brands Poland

W tegorocznym rankingu Best Brands Poland zwycięzcy, którzy otrzymali “Oskary Marketingu” wyłonieni zostali w 6 kategoriach: Best Overall Brand, Best Polish Brand, Best Omnichannel Brand, Best Sustainable Brand, Best Life Changing Technology Brand oraz Best Brand For Tough Times. Kategorie, które znalazły się w rankingu, są unikalne dla każdej edycji i w najbardziej obiektywny sposób odzwierciedlają trendy, które obecnie panują na rynku oraz w zainteresowaniach konsumentów w Polsce. 

Best Overall Brand to nagroda wyjątkowa, bo przyznawana za ogólne dokonania. W tej kategorii nagradzane są marki z mocną pozycją rynkową, potrafiące jednocześnie budować trwałą relację z konsumentami, dbające o ich pozytywne doświadczenia, cieszące się lojalnością oraz rozpoznawalnością wśród nabywców.  W tym roku jest to nagroda unikalna jeszcze pod jednym względem, ponieważ w 2. edycji Best Brands Poland przyznane zostały dwa tytuły Best Brand Overall. “Oskary Marketingu” w tej kategorii odebrały marki, które osiągnęły niemal identyczne wyniki w badaniu, choć na co dzień funkcjonują w tak różnych otoczeniach biznesowych. Zwycięzcami kategorii Best Overall Brand zostało  JBL oraz Samsung.  To pokazuje, jak ważne w rankingu Best Brands jest oddanie głosu konsumentom, którzy bez względu na dane i kategorie rynkowe, wybrali marki, które mają szczególne miejsce w ich codziennym życiu.

W kategorii  Best Polish Brand nagroda została przyznana polskiej marce, która jest dobrze znana konsumentom i cieszy się ich zaufaniem, a także posiada solidne udziały rynkowe w swoich kategoriach produktowych. Laureatem w tej kategorii zostało Winiary. W kategorii Best Omnichannel Brand, nagroda trafiła do marki, która z powodzeniem dostosowuje swoje usługi, a także komunikację do funkcjonowania w przestrzeni offline i online. Zwycięzcą w tej kategorii został Samsung. Best Sustainable Brand, to kolejna kategoria nagrodzona w naszym rankingu. Jej zwycięzcą jest marka, która wykazują się odpowiedzialnością w zakresie dbania o środowisko oraz w kwestiach społecznych i ekonomicznych. Marką, która w tej kategorii otrzymała “Oskara Marketingu” jest Lidl (Bio Organic). W kategorii Best Life Changing Technology Brand laureatem została marka, której dostarczone innowacje i rozwiązania zmieniły życie konsumentów, dzięki czemu żyje się wygodniej i przyjemniej. Laureatem tej kategorii został InPost. “Oskar Marketingu” w ostatniej kategorii rankingu Best Brands Poland, którą jest Best Brand For Tough Times  przyznawany jest markom, które najlepiej zaspokajają potrzeby klientów i pomagają im utrzymać dotychczasowy poziom życia, mimo zmagań z inflacją i rosnącymi kosztami utrzymania. Marka na trudne czasy to solidna marka, na której zawsze można polegać i która potrafi utrzymać przy sobie konsumenta nawet w niesprzyjającej koniunkturze. Laureatem kategorii została Castorama.

Strategie marketingowe buduje się na lata, jednak ze względu na dynamicznie zmieniające się realia, w 2022 roku marki były zmuszone nieustannie mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Największym ryzykiem, przed którym stały i nadal stoją, nie jest jednak jednorazowa zła decyzja, ale niepodejmowanie żadnych. Odwaga, elastyczność, zrozumienie nastrojów konsumenckich, podążanie za głosem klientów i trendami. To niektóre ze składowych sukcesu, którego potwierdzeniem są nagrody Best Brands Awards. Laureatom tegorocznych “Oskarów Marketingu”, markom InPost, Winiary, Castorama, Samsung, Lidl (Bio Organic) i JBL udało się wzmocnić swoją siłę biznesową, ale co szczególnie ważne, wnieść w życie konsumentów radość mimo trudnych i niepewnych czasów — podsumowuje Marek Żołędziowski, CEO Group One, grupy marketingowo-technologicznej, która jest organizatorem rankingu i Gali Best Brands Awards.

Gratulacje należą się także wszystkim 60 markom, które znalazły się w gronie nominowanych. Już sama pozycja w TOP 10 marek jednej z sześciu nagrodowych kategorii jest dowodem sukcesu, jaki odniosły na polskim rynku — dodaje organizator.

Trend longevity na Gali Best Brands Awards

Motywem przewodnim finałowej Gali Best Brands Awards, która odbyła się 18 maja w murach Zamku Ujazdowskiego był pochodzący wprost z Doliny Krzemowej trend longevity, którego założeniem jest, by człowiek żył w pełni sił przez jak najdłuższy czas. Jako wiodąca grupa marketingowo-technologiczna w Polsce stale propagujemy najnowsze trendy i rozwiązania, które związane są  z technologią, dlatego główną keynote speakerką wydarzenia była pochodząca z USA Profesor Nauk Społecznych i Technologii, Natasha Vita-More, wieloletnia wykładowczyni uniwersytetów w Los Angeles, Plymouth, czy San Francisco, a także autorka licznych książek i artykułów o ludzkiej przyszłości, która wystąpiła w ponad dwudziestu filmach dokumentalnych.  W prowadzonych badaniach nasza keynote speakerka skupia się na wykorzystaniu technologii, która może wpłynąć na poprawienie jakości oraz długości życia naszego społeczeństwa.

Gościem specjalnym Gali Best Brands Awards był polski pilot akrobacyjny, który 14 marca lądując jako pierwszy w historii na lądowisku dla helikopterów hotelu Burdż Al Arab ponownie udowodnił światu, że niemożliwe nie istnieje, a informacje o jego wyczynie znalazły się na głównych stronach serwisów informacyjnych całego świat. Gościem specjalnym wydarzenia był Kapitan Łukasza Czepiela. 

Inicjatorem i organizatorem drugiego w Polsce rankingu Best Brands jest Group One — największa niezależna grupa marketingowo-technologiczna w Polsce. Partnerem merytorycznym rankingu jest GfK Polonia.

Partnerem medialnym wydarzenia zostali: Forbes, Forbes Women, TV Polsat, Interia/Biznes, Puls Biznesu, Media i Marketing Polska oraz Handel Extra.
Sponsorami Gali są:  G2A.COM, RTB House oraz Vidoomy Media. BMW

Ranking wspiera – Serviceplan Group.

Znamy nominowanych 2. edycji rankingu Best Brands Poland

4 maja 2023

JBL, Biedronka, Winiary, Dębica, Samsung, InPost, Toyota, Blik, Allegro czy Vinted – to tylko kilka marek z 60 nominowanych do nagrody Best Brands Awards 2023 w 2. polskiej edycji rankingu organizowanego przez Group One i GfK Polonia. W każdej z sześciu kategorii zostało wyłonione TOP 10 firm, które powalczą o tytuł Best Overall Brand, Best Polish Brand, Best Omnichannel Brand, Best Sustainability Brand, Best Life Changing Technology Brand oraz Best Brand For Tough Times. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej finałowej Gali Best Brands Awards 2023, która odbędzie się 18 maja w Zamku Ujazdowskim.

Best Brands to niezależna, międzynarodowa nagroda w obszarze marketingu, przyznawana na podstawie kompleksowego badania przeprowadzonego przez GfK, globalnego lidera w dziedzinie analityki danych. Ranking, zainicjowany został 20 lat temu w Monachium przez Serviceplan Group. Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszej polskiej edycji “Oskary Marketingu” zostaną przyznane w Polsce po raz drugi. Celem rankingu jest uhonorowania najsilniejszych marek na rodzimym rynku oraz tych, którzy stoją za ich sukcesem. Inicjatorem raportu i nagrody Best Brands w naszym kraju jest największa niezależna grupa marketingowo-technologiczna w Polsce, Group One. 

Do nagród Best Brands Awards 2023 nominowane są marki, które analogicznie  jak w roku ubiegłym, zostały wyłonione na podstawie unikalnej metodologii badania zrealizowanego przez GfK Polonia. Mierzy ona siłę marki, wykorzystując dwa kluczowe wskaźniki. Pierwszy, “Share of Wallet”,  określa on faktyczny sukces rynkowy, jaki odniosły marki na rynku polskim. Drugim jest wskaźnik „Share of Soul” i pokazuje on, które z firm zyskały serca klientów, ich uznanie i zaufanie. 

Badanie, które zrealizowaliśmy w Polsce, obejmowało aż 50 kategorii produktowych, około 400 marek oraz 7,5 tys. respondentów, którzy w wywiadach online mieli za zadanie ocenić dwie kategorie produktowe. Do oceny marki wykorzystaliśmy elementy nowego rozwiązania GfK – Brand Architect, którego główną ideą jest założenie, że marka musi się sprzedawać. Dlatego siła marki mierzona była m.in. o wskaźnik wysoko skorelowany z ceną. Rywalizacja, podobnie jak przed rokiem, była niezwykle wyrównana, co świadczy o bardzo wysokim poziomie i konkurencyjności naszego rynku. W wyścigu o względy konsumenta decydują coraz mniejsze detale, a firmy, które chcą być o krok przed innymi, muszą przez cały czas być na bieżąco z najnowszymi trendami i potrzebami nabywców” — podkreśla Barbara Lewicka, Senior Director w GfK.

60 marek pretenduje do tytułu Best Brands Poland 2023

60 nominowanych do tytułu Best Brand marek, wyłonionych zostało w 6 kategoriach. Co ważne kategorie te różnią się względem ubiegłorocznego rankingu. Wśród tegorocznych znalazły się cztery znane z pierwszej edycji Best Brands Poland: Best Overall Brand (główna nagroda, a jednocześnie stały element wszystkich edycji we wszystkich krajach), Best Polish Brand, Best Omnichannel Brand, Best Sustainable Brand oraz dwie nowe: Best Life Changing Technology Brand i Best Brand For Tough Times.

Ambicją konkursu Best Brands jest m.in. to, żeby każda edycja jak najlepiej odzwierciedlała czas i kontekst, w którym się odbywa. W tym roku nie mogliśmy nie zapytać konsumentów jak to, co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, wpłynęło na ich życie i zwyczaje zakupowe oraz które marki ich zdaniem najlepiej na to odpowiedziały. Jednocześnie trzymając się zasady, że nie będziemy „rozdmuchiwać” liczby kategorii, z czegoś musieliśmy zrezygnować. Kategorię mówiącą wprost o „klientocentryczności” zastąpiliśmy dwiema nowymi, które naszym zdaniem lepiej oddają ducha czasów, a są również świadectwem stawiania klienta w centrum zainteresowania marek — mówi Marek Żołędziowski,  CEO Group One.

Zwycięskie marki sześciu kategorii rankingu Best Brands Poland 2023, którym przyznane zostaną “Oskary Marketingu”, poznamy podczas uroczystej finałowej Gali Best Brands Awards 2023, która odbędzie się 18 maja 2023 r. w murach Zamku Ujazdowskiego.

Inicjatorem i organizatorem drugiego w Polsce rankingu Best Brands jest Group One — największa niezależna grupa marketingowo-technologiczna w Polsce. Partnerem merytorycznym rankingu jest GfK Polonia.

Partnerem medialnym wydarzenia zostali: Forbes, Forbes Women, TV Polsat, Interia/Biznes, Puls Biznesu, Media i Marketing Polska oraz Handel Extra.
Sponsorami Gali są:  G2A.COM, RTB House oraz Vidoomy Media.

Ranking wspiera – Serviceplan Group

Mediaplus i SalesTube z kampanią launchującą nowe modele BMW M3 Touring – pierwszy Touring Serii M

25 kwietnia 2023

Kampania została zrealizowana przez agencje Group One, Mediaplus i SalesTube, w modelu house of communication, jako zintegrowany zespół multikompetencyjny. Agencja Mediaplus zajęła się strategią, planowaniem i zakupem mediów, natomiast SalesTube odpowiadał za działania z zakresu paid social. Kampanię wspierały także agencja Change Serviceplan, która odpowiadała za kreacje mailingowe oraz spółka Plan.Net TechNest, która skoordynowała roll-out strony produktowej na ponad 100 rynkach.

BMW M3 Touring to pojazd dla osób, które na co dzień stawiają na funkcjonalność, wygodę i bezpieczeństwo, ale pragną również wrażeń M na torze. Działania promocyjne obejmujące nowe modele BMW M3 Touring: BMW M3 Competition Touring, BMW M340i xDrive Touring oraz BMW M340d xDrive Touring podkreślają właśnie te unikalne cechy i wrażenia z jazdy nowymi modelami BMW. Kampania  obejmowała emisję spotów w kanałach online, promocję w social mediach, reklamy display, działania programmatic, paid social oraz rich one, a także publikację artykułów contentowych. 

SalesTube rozpoczął współpracę z Flashscore w obszarze MarTech

20 kwietnia 2023

Agencja MarTech i e-commerce connected SalesTube , rozpoczęła współpracę z Flashscore — globalnym serwisem dostarczającym wyniki  sportowe  w czasie rzeczywistym, najciekawsze newsy, statystyki oraz treści ze świata sportu.  

Jako oficjalny Sales Partner Google Marketing Platform należąca do Group One agencja SalesTube odpowiedzialna jest za dostarczenie, wdrożenie technologii i bieżące wsparcie techniczne dla Klienta, którego informacje uznawane są za jeden z głównych kanałów pozyskiwania wiedzy przez dziennikarzy oraz kibiców na świecie.

„Praca w środowisku Google Marketing Platform zapewni nam większą efektywność działań reklamowych przy jednoczesnej optymalizacji budżetu. Wykorzystanie w naszej codziennej pracy narzędzi oferowanych przez GMP zagwarantuje nam również pełny dostęp do zaawansowanych danych, które umożliwią  ich pełną analizę, a to z pewnością wpłynie na równoczesne lepsze decyzje taktyczne oraz strategiczne naszej firmy. Decydując się na współpracę z SalesTube poszukiwaliśmy partnera, który nie tylko umożliwi nam implementacje narzędzia GMP do naszego środowiska, ale również nauczy nas jak w pełni  korzystać, z ogromnej ilości danych, które obecnie posiadamy” – mówi Štěpán Tomíček – Strategic Media Manager, Flashscore

W swojej ofercie Flashscore poza prezentacją wyników w czasie rzeczywistym, która obejmuje prawie 40 dyscyplin sportowych z ponad 6 200 zawodów, zapewnia także własne wiadomości. Wśród nich znajdują się między innymi komentarze audio (dostępne w 11 językach) oraz tekstowe prowadzone na żywo, skróty oraz relacje wideo, podglądy wybranych meczów, czy też profile graczy z uwzględnieniem ich własnych statystyk.

Na świecie z usług oferowanych przez Flashscore korzysta ponad 100 mln użytkowników miesięcznie,

Odpuść sobie, bo jesteś wystarczająco super –  spółki Group One z nową kampanią Orange Polska dla oferty Orange Flex

30 marca 2023

W nowej platformie komunikacji Orange Polska przekonuje, że warto się od siebie odczepić i uwierzyć w to, że mamy wystarczająco dużo do zaoferowania. Sobie i innym. Platformę we współpracy z Orange Polska przygotowała agencja GONG. Za strategię i planowanie mediów odpowiada Value Media. Działania z zakresu digital realizuje agencja MarTech & e-commerce SalesTube.

Najnowsza platforma marki dla oferty Orange Flex zachęca, by odłożyć overthinking na bok. Przestać się zamartwiać i uwierzyć, że każdy jest wystarczający taki, jaki jest. Posłuchać siebie, a nie swojego wewnętrznego krytyka, i być w kontakcie – ze sobą i bliskimi. 

– W gąszczu przekazów o przekraczaniu swoich granic pokazujemy, że nasze własne granice też są ok. A może i najważniejsze. Czujemy, że takie wsparcie przyda się obecnie nam wszystkim, nie tylko młodym – mówi Kamil Majewski, Associate Creative Director z agencji GONG.

Platformę we współpracy z Orange Polska przygotowała agencja GONG. Osią kampanii są spoty online [youtu.be/OBZXw7w8Y08], [https://youtu.be/mqkLyXiol1s]. Reżyserią zajął się Krzysztof Grajper, zdjęciami Igor Połaniecki, produkcją Graffiti Films, a postprodukcją ICE. Za strategię i planowanie mediów odpowiada Value Media, sesję foto – Paula Patocka. Działania z zakresu digital realizuje agencja MarTech & e-commerce SalesTube.

Change Serviceplan i Media Republic rozpoczynają czwarty rok współpracy z Mlekpolem

29 marca 2023

Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie czwarty rok z rzędu powierzyła realizację kampanii serków śmietankowych „Łaciate” agencjom Group One – Change Serviceplan oraz Media Republic.

W ramach współpracy aktywacja konsumencka “ŁaciaTy i JA”, zapoczątkowana w 2020 roku, wejdzie na nowe obszary. W tym roku hasło przewodnie kampanii to “Łaciaty i ja, i to co ważne”. Działania promocyjne mają na celu pokazanie wszechstronności zastosowania i dopasowania do bieżących potrzeb konsumentów serków “Łaciate”. 

Aktywacja obejmuje komunikację w serwisie laciatyija.pl, emisję spotów w TV i na platformach VOD, promocję w social mediach, współpracę z influencerami oraz kampanię banerową. Za koncepcję i realizację kampanii odpowiadają spółki należące do Group One: Change Serviceplan – za strategię, kreację i produkcję oraz Media Republic – za planowanie i zakup mediów. Tym samym spółki rozpoczynają czwarty rok współpracy ze spółdzielnią Mlekpol.

Kampania rozpoczęła się z początkiem marca i potrwa do końca roku.

Link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=Zes4dcm5gK0&t=1s&ab_channel=Sp%C3%B3%C5%82dzielniaMleczarskaMlekpol

Value Media i Labcon z kampanią wielkanocną dla marki Trefl

24 marca 2023

Trwa kampania wielkanocna marki Trefl, wiodącego producenta gier planszowych oraz puzzli w Polsce. Po raz kolejny działania z zakresu planowania i zakupu mediów koordynuje Value Media, które współpracuje z Grupą Trefl od jesieni 2022 roku. W ramach modelu house of communication kampanię wspierają spółki Group One. Agencja Labcon jest odpowiedzialna za pomysł i realizację projektu we współpracy z influencerami oraz wsparcie w zakresie przygotowania kreacji. Za kampanie programmatic, paid social oraz działania afiliacyjne odpowiada agencja MarTech & e-commerce connected SalesTube.

W wielkanocnej kampanii marki zostały podkreślone korzyści płynące z rodzinnych i przyjacielskich interakcji. Trefl promuje w niej gry dziecięce (Rodzina Treflików, Boom Boom), rodzinne (Maga Jaja), towarzyskie (Vabang i Po prostu P) oraz zabawki (Miś Tuptuś). Działania promocyjne obejmują emisję spotów w TV oraz w kanałach online, promocję w social mediach, reklamy DOOH kupowane w modelu programmatic, a także współpracę z influencerami. W kampanii oprócz standardowych spotów wykorzystywane są wideoinstrukcje emitowane do osób, które wcześniej obejrzały reklamę.
Dzięki wideoinstrukcji każdy, kto zainteresował się daną grą, od razu otrzymuje jej opis. To taka “wirtualna ulotka”, która utwierdza nas w przekonaniu, że dana gra będzie właściwym wyborem. W kampaniach digital silny nacisk kładziemy na Brand Safety, stąd reklamy skierowane do młodszej grupy emitowane są na platformach i we współpracy z partnerami, którzy mają w tym zakresie największe doświadczenie – You Tube Kids czy Disney Polska – komentuje Aleksandra Pająk, Communication Director Value Media.

Labcon i Mediaplus drugi rok z rzędu realizują kampanię świadomościową dla marki Nutribullet

22 marca 2023

Trwa kampania świadomościowa marki Nutribullet, która znana jest z produkcji blenderów osobistych zaprojektowanych tak, aby zachować pełnię składników odżywczych i witamin w przygotowywanych potrawach. Agencja Mediaplus odpowiada za strategię, planowanie i zakup mediów. Spółka Labcon odpowiada za strategię komunikacji opartą na działaniach z influencerami i w social mediach. Działania z zakresu paid social realizuje agencja MarTech & e-commerce SalesTube. 

Kampania wystartowała na początku marca i jest kontynuacją cyklu kulinarnego, prowadzonego przez ambasadorkę marki Jagnę Niedzielską – influencerkę kulinarną oraz propagatorkę kuchni zero waste. W ramach projektu na kanale YouTube Nutribullet cyklicznie publikowane są nagrania, na których prowadząca przygotowuje posiłki razem z zaproszonym gośćmi. W tegorocznej edycji Jagnie Niedzielskiej towarzyszą m.in. Piotr Czaykowski, Vitek Chłus oraz znany każdemu Krzysztof Ibisz. Koktajle oraz zdrowe posiłki, które razem przygotowują, są łatwe do odtworzenia, nadają się do przyrządzenia przed lub po treningu, a wykonywane są przy użyciu sprzętów Nutribullet. 

– W przypadku działań związanych ze zdrowym stylem życia i promocją „przepisu na wieczną młodość” kluczowe jest postawienie na partnerów, którzy autentycznie żyją zgodnie z tą filozofią. Krzysztof Ibisz, Piotr Czaykowski oraz Vitek Chłus z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoimi przemyśleniami na temat zdrowego stylu życia i motywują do tego swoich odbiorców. Ich wiedza oraz doświadczenie w kwestii dbania o zdrowie i urodę może wpłynąć na pozytywną zmianę nawyków żywieniowych i treningowych u obserwatorów marki Nutribullet – komentuje Klaudia Jamróz, Influencer marketing team lead w Labcon.

Game Changer i GONG stworzyły największą przestrzeń metaverse w Polsce – Miasto ING odnotowało 1 mln wizyt!

7 marca 2023

Metaverse, czyli wirtualna rzeczywistość, to jedna z najszybciej rozwijających się technologii przyszłości. Na będącej jej częścią platformie Roblox, spółki Group One stworzyły Miasto ING, które po roku funkcjonowania można uznać za największą przestrzeń metaverse w Polsce. Odnotowała ona już ponad 1 mln wizyt, wygenerowanych przez 320 tys. unikalnych graczy.

W wirtualnym Mieście ING, użytkownik ma możliwość zarabiania i oszczędzania wirtualnych pieniędzy dzięki wielu wyzwaniom i zabawom. Może nawet za nie kupić swoje pierwsze „wirtualne” mieszkanie. Spółki Group One współtworząc wirtualne miasto dla ING Banku Śląskiego, podjęły się pierwszej takiej realizacji w Polsce.

W ciągu roku od uruchomienia platformy, Miasto ING odnotowało ponad 1 mln wizyt, wygenerowanych przez 320 tys. unikalnych graczy, którzy średnio spędzają w nim około 10 minut. W zorganizowanym przez Game Changer i GONG wirtualnym koncercie uczestniczyło aż 55 tys. użytkowników — niemal pełen Stadion Narodowy.

Otwartość jednego z największych banków w Polsce na stworzenie własnej przestrzeni w metaverse oraz przyznanie licznych nagród branżowych za tę aktywację, tj. IAB Mixx Awards (Best in show, 2 x złoto, srebro, wyróżnienie), Miecz KTR (2 x brąz), Innovation Awards (KTR) (złoto, nagroda główna Best of the year 2022) potwierdzają, że Roblox nie jest już tylko zwykłą grą, a przestrzenią z potencjałem na budowanie unikalnej aktywacji odbiorców.

Link do gry: https://www.roblox.com/games/8458974184/Miasto-ING-Z-ap-hakera

Mediaplus z obsługą C&A

2 marca 2023

Agencja Mediaplus (Group One) rozpoczęła współpracę z marką C&A. Spółka będzie odpowiedzialna za koordynację działań mediowych offline na polskim rynku. Współpraca jest wynikiem wygranego przetargu na obsługę budżetu mediowego C&A na 17 europejskich rynkach przez grupę Mediaplus International.

Marka C&A funkcjonuje na rynku od 1841 roku, a obecnie jest jednym z największych brandów odzieżowych w Europie. Każdego dnia konsumenci odwiedzają jeden z ponad 1300 sklepów marki zlokalizowanych w 17 europejskich krajach.

Za strategię i realizację komunikacji offline z klientami C&A na polskim rynku będzie odpowiadała agencja Mediaplus, jako część grupy Mediaplus International, która pokonując czterech konkurentów, wygrała przetarg na europejską obsługę mediową marki C&A na 17 rynkach.

Współpraca z C&A, marką z wieloletnią historią, obecną dziś już na 17 rynkach to dla nas możliwość uczestnictwa w procesie kompleksowej transformacji jednej z największych firm odzieżowych w Europie – od stacjonarnego detalisty do sprzedawcy omnichannel, którego celem jest stać się marką nr 1 w branży fashion z konsumentocentrycznym podejściem. W niepewnych czasach sektor ten zmaga się jednocześnie z wieloma wyzwaniami, więc tym bardziej cieszy fakt, że C&A to właśnie nam powierzyło rolę swojego strategicznego partnera biznesowego – komentuje Bartłomiej Kamiński, Managing Director Mediaplus.

Zespół Mediaplus ma przede wszystkim wnieść swoje całościowe spojrzenie na wszystkie obszary marketingu, daleko wykraczające poza sferę mediów. C&A przechodzi obecnie kompleksową transformację – od stacjonarnego detalisty do sprzedawcy omnichannel. Działania mają na celu uczynienie z C&A „najbardziej zorientowanej na ludzi marki modowej” w Europie. Mediaplus wspiera tę transformację jako strategiczny partner biznesowy.

Value Media i SalesTube po raz kolejny wygrywają przetarg Amica

25 stycznia 2023

Agencja mediowa Value Media (Group One) wygrała przetarg na obsługę 360 marki Amica w 2023 roku. Tym samym agencja już 14 rok z rzędu utrzymuje status partnera biznesowego największego polskiego producenta sprzętu AGD, za którego działania w digitalu odpowiada agencja martech & e-commerce SalesTube (Group One).

Value Media, w wyniku wygranego przetargu, zajmie się obsługą 360 marki Amica  — strategią, planowaniem i zakupem mediów online i offline. W zaplanowanych działaniach na ten rok jest dalszy rozwój obecności marki w digitalu oraz w TV, w tym w zakresie sponsoringu telewizyjnego. Za realizację działań w digitalu: paid social, SEM, programmatic, performance i afiliację odpowiada agencja SalesTube. 

– Value Media każdego roku podczas obrony budżetu udowadnia, że jest silnym strategicznie partnerem, który przy tak długofalowej współpracy wciąż utrzymuje świeże podejście do naszej komunikacji, a przy tym realizuje wszystkie cele biznesowe. […] Przed nami bardzo trudny rok 2023, sytuacji ogólnej stagnacji biznesu, którą w branży AGD także odczuwamy. Wybraliśmy zaangażowanego partnera ze znakomitą efektywnością w digitalu i rozpoznaniem w reklamie TV, przy którego wsparciu uda nam osiągnąć założone cele wizerunkowe i sprzedażowe, bo monetyzacja planowanych aktywności z obszaru mediów będzie dla nas szczególnie ważna – komentuje Paweł Rydz, Dyrektor Marketingu w Amica

Pierwsze aktywności online w 2023 roku wystartują już w drugiej połowie stycznia.

Value Media z tytułem Sukces Roku 2022 w raporcie Panoramy Reklamy Press

5 stycznia 2023

Value Media (Group One) rozpoczęło ten rok z kolejnym sukcesem na koncie, czym potwierdziło swoją pozycję na rynku mediowym w Polsce. W raporcie Panoramy Reklamy magazynu Press, który został opublikowany 5 stycznia 2023 roku, Value Media otrzymało najważniejsze wyróżnienie – tytuł Sukces Roku 2022.

Agencja została doceniona m.in. za:

 • najwyższy poziom satysfakcji obsługiwanych klientów wśród agencji mediowych w Polsce;
 • wygranie w minionym roku kilkunastu przetargów, m.in. nowa współpraca z CCC Group na 13 rynkach europejskich, ale i Orange, Hebe, Trefl S.A., Komfort, Olimp Labs, Raiffeisen International, Profi, Filofarm, Esotig, Abott, Dobra Kaloria czy Esotiq;
 • osiągnięcie rekordowych wyników finansowych, co przełożyło się na zwiększenie zatrudnienia o 41 osób;
 • wzrost przewidywanych obrotów o 29%;
 • pogłębienie kompetencji z zakresu e-commerce i wprowadzenie do oferty działań na globalnych marketplace’ach, takich jak Amazon, Ebay czy Zalando;
 • rozwój modelu House of Communication, w ramach którego każdy klient może korzystać z kompetencji wszystkich agencji Group One.

Przygotowany przez redakcję Press roczny raport o wynikach firm reklamowych, obejmuje agencje reklamowe i mediowe. Panorama Reklamy koncentruje się na analizie kilkudziesięciu najważniejszych graczy na rynku.

Poza sukcesem w Panoramie Reklamy, Value Media w minionym roku zajęło dwa razy z rzędu 1. miejsce z dominującą pozycją w raporcie RECMA, a także uzyskało tytuł Dom Mediowy roku 2022 magazynu Media Marketing Polska (MMP)! To wszystkie najważniejsze nagrody branży mediowej w Polsce.

Robert Makłowicz i Make Life Harder razem w kampanii Trefla – za realizację akcji odpowiadają agencje Value Media i Labcon

22 grudnia 2022

Marka Trefl postanowiła zakończyć rok mocnym akcentem reklamowym, zapraszając do współpracy przy promocji gry towarzyskiej „Po prostu P” Roberta Makłowicza i duet Make Life Harder. Autorem niestandardowego konceptu jest agencja Labcon (Group One), która koordynuje realizację działań przy współpracy z influencerami. Akcja jest częścią kampanii gier towarzyskich i rodzinnych, za której strategię i zakup mediów odpowiada Value Media (Group One).

Grupa Trefl, jeden z największych producentów puzzli w Europie i wiodący producent gier planszowych w Polsce, w niestandardowy sposób przypomniała o jednej z najbardziej zakręconych propozycji ze swojej oferty. Do swojej najnowszej kampanii promującej grę towarzyską “Po Prostu P” Trefl zaprosiła bowiem znanego w całej Polsce krytyka kulinarnego – Roberta Makłowicza oraz twórców Make Life Harder, profilu obserwowanego na Instagramie przez ponad 1,1 mln osób. 

Akcja, która przypominała przedświątecznego śledzika u Make Life Harder, polegała na odgadnięciu przez obserwatorów kultowego duetu hasła, które wcześniej wylosował Makłowicz. W charakterystycznym dla siebie stylu opisał zagadkowe słowo jedynie za pomocą wyrazów zaczynających się na literę “P”. Dziesięć pierwszych osób, które odpowiedziało prawidłowo otrzymało od marki Trefl grę “Po prostu P”. Wszystko to realizowane było na insta stories na instagramowym profilu Make Life Harder. 

Zaproszenie do jednej akcji króla polskiej gastronomii i memów, z twórcami najpopularniejszych memów w historii polskiego internetu to tak zakręcony pomysł, jak i sama gra „Po prostu P”, którą promowali. Ale taki był plan, który wspólnie realizujemy od początku współpracy z Grupą Trefl z wykorzystaniem influencer marketingu – poprzez lekką komunikację, naturalnie chwytliwy i prawdziwy content oraz doskonałe zrozumienie praw świata online chcemy dotrzeć do całych pokoleń, którym rozrywkę od dekad zapewnia nasz klient – komentuje Marta Łysiak, Managing Director Labcon

Działania promocyjne były realizowane w piątek 16.12.2022.

Jako Group One po raz pierwszy pojawiliśmy się w raporcie CDP Climate Change Questionnaire – uzyskaliśmy ocenę “C”

21 grudnia 2022

Publiczne ujawnienie informacji na temat własnych emisji jest podstawą dla realnych działań dążących do zeroemisyjności, a CDP jest złotym standardem dla korporacyjnych raportów środowiskowych. Jako jedna z 76 firm z Polski zostaliśmy ocenieni w najnowszym raporcie CDP Climate Change Questionnaire 2022 i otrzymaliśmy ocenę “C”, co oznacza, że jesteśmy świadomi swojego wpływu na zmiany klimatyczne.

CDP to organizacja non-profit uznawana za najbardziej wymagającą platformę raportowania środowiskowego z najbogatszym i najbardziej kompleksowym zbiorem danych na temat działań korporacyjnych i miejskich. Zachęca inwestorów, przedsiębiorstwa, miasta i rządy do budowania zrównoważonej gospodarki poprzez m.in. mierzenie swojej  emisji gazów cieplarnianych i działań obniżających ślad węglowy. Każdego roku organizacja CDP publikuje raport, w którym ocenia politykę firm na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. W tegorocznej edycji po raz pierwszy ocenione zostało Group One – otrzymaliśmy stopień “C”. Spośród firm z Polski jedynie trzy spółki zostały wyróżnione oceną “A/A-”, jeden podmiot otrzymał “B”, a 11 firm otrzymało “C”.

Jak na debiutanta w CDP uzyskanie oceny “C” jest już naszym sukcesem. W przyszłym roku mamy ambicje dołączyć do światowej czołówki firm wdrażających zieloną zmianę z najwyższą oceną w raporcie. Kwestionariusz Climate Change CDP pozwala zweryfikować na jakim etapie jest przygotowanie firmy do walki ze zmianami klimatycznymi. To kompleksowe i wnikliwe spojrzenie na zarządzanie kwestiami środowiskowymi w firmie oraz diagnoza braków i obszarów do pracy oraz poprawy w przyszłości. Na tej podstawie wyznaczamy sobie cele do zmiany i nad nimi będziemy intensywnie pracować przez cały 2023 rok. Polecam każdej spółce w naszej branży dołączenie do CDP – komentuje Sylwia Jedyńska, Sustainability Manager Group One

Oceny CDP przyznawane są na podstawie ankiet zawierających odpowiedzi z zakresu strategii klimatycznej, ładu korporacyjnego, analizy ryzyk i szans klimatycznych, danych o emisjach CO2 i zużycia energii, celów ograniczenia śladu węglowego, a także podejmowania działań klimatycznych. Firmy otrzymują od organizacji ocenę od A do D. Stopień F (Failure to disclose) przyznawany jest podmiotom, które zostały poproszone o udzielenie informacji na temat swojego wpływu na środowisko, ale tego nie zrobiły.

Labcon z kampanią świąteczną dla Wyjątkowego Prezentu na pięciu europejskich rynkach

15 grudnia 2022

Trwa kampania świąteczna Emoti Group, której najbardziej rozpoznawalnym brandem na polskim rynku jest Wyjątkowy Prezent. Agencja Labcon (Group One) odpowiada za strategię, koncept kreatywny i realizację kampanii, która prowadzona jest równocześnie na pięciu europejskich rynkach. Działania mediowe w Polsce realizuje agencja martech i e-commerce SalesTube (Group One).

Kampania świąteczna Emoti Group, która wystartowała w połowie listopada, realizowana jest przez agencję Labcon na pięciu rynkach: w Polsce, Estonii, Finlandii oraz na Litwie i Łotwie. W Polsce firma Emoti, obecna na rynku od 2007 roku, znana jest pod nazwą Wyjątkowy Prezent. Marka umożliwia swoim klientom przekazywanie bliskim doświadczeń, ponieważ wierzy, że znaczą one dla ludzi więcej niż kolejny przedmiot. Ten wyróżnik Wyjątkowego Prezentu został podkreślony w koncepcie kreatywnym świątecznej kampanii Emoti Group. 

 – Od lat promujemy postawę, iż przeżycia, które zostają z nami na lata, są cenniejsze niż rzeczy materialne. W czasie świątecznym wielu z nas staje przed wyzwaniem znalezienia odpowiedniego prezentu dla bliskich osób, dla których trudno jest wybrać ten idealny podarunek. (…) Stąd pomysł na kampanię 360, zrealizowaną wspólnie z agencją Labcon, mówiącą „Prezenty nawet dla tych, którzy prawdopodobnie już wszystko mają”. Pokazuje ona, że istnieje alternatywa dla upominków materialnych, czyli prezenty w formie przeżyć, które pozwalają doświadczać razem wyjątkowych chwil i spełniać marzenia – komentuje Monika Michael, Group Head of Marketing at Emoti Group.

Za koncept kreatywny, realizację spotów, sesji zdjęciowej i kreacje na potrzeby kampanii online i offline odpowiada Labcon. Spoty, które powstały w trzech wersjach: 30-, 15-, i 6-sekundowej, emitowane są we wszystkich pięciu krajach regionu bałtyckiego.  Działania w obszarze online, za które w Polsce odpowiada SalesTube, obejmują: programmatic, kampanię video na YouTube i VOD, reklamy typu display, działania paid social oraz performance marketing poszerzony o afiliację. 

Kampania offline z wykorzystaniem spotu realizowana jest w kinach i obejmuje emisje on-screen oraz na ekranach digitalowych w przestrzeniach kin. Materiały promocyjne można zobaczyć na nośnikach w galeriach handlowych oraz w przestrzeni miejskiej na DOOH i OOH. 

Spot promocyjny dostępny jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=qs__X4LquZ0

#LoveWinsQatar – gaming przeciwko polityce Kataru dyskryminującej środowisko LGBT+

12 grudnia 2022

Agencje Game Changer (Group One) i Serviceplan España oraz madrycka organizacja pozarządowa COGAM (Colectivo LGBT de Madrid) zainicjowały ruch społeczny #LoveWinsQatar, który wzywa wszystkich graczy do obrony praw człowieka. Zdjęcia całujących się piłkarzy na wirtualnych murawach mają zwrócić uwagę na dyskryminację społeczności LGBT+ w Katarze.

Turniej Mistrzostw Świata organizowany przez FIFA w Katarze okazuje się być bardzo kontrowersyjny. Ze względu na katarską politykę, która narusza prawa człowieka osób LGBTQI, wywołując globalne kontrowersje wokół Mistrzostw Świata, liczne marki i aktywiści połączyli siły, aby uwidocznić ten problem poprzez akcje społeczne.

Przykładem jest ruch społeczny #LoveWinsQatar, zainicjowany przez agencje Game Changer i Serviceplan España oraz madrycką organizację pozarządową COGAM. Celem tej akcji jest wezwanie graczy z całego świata do dzielenia się miłosnymi zdjęciami piłkarzy, wykonanymi podczas wirtualnych meczów. 

Granie w gry jest ponad podziałami, nie ma granic terytorialnych czy społecznych i zawsze tak było. To przewaga świata gamingu nad realnym światem, w którym nadal jest wiele podziałów. Gramy ze sobą bez względu na płeć, pochodzenie, kolor skóry czy orientację seksualną. Bo gry łączą, a nie dzielą. Właśnie dlatego postanowiliśmy poszukać sposobu na to, jak możemy wyrazić sprzeciw wobec braku poszanowania podstawowych praw człowieka z wykorzystaniem gamingu. To czego nie można pokazać na boisku, można pokazać w grze!” – mówi Tomasz Przeździecki, CEO Game Changer

Proces dołączenia do tego ruchu jest bardzo prosty: strzel gola, skieruj jednego zawodnika blisko drugiego, uchwyć screena i udostępnij go z oznaczeniem #LoveWinsQatar. Spot informujący o akcji można obejrzeć pod linkiem:  https://youtu.be/l2PlKfOu1G8

Akcja #LoveWinsQatar została zaadaptowana na 5 różnych języków: hiszpański, angielski, portugalski, niemiecki i polski. Wszystko po to, aby dotrzeć do wszystkich zakątków świata.
Akcję wspierają również takie organizacje jak brazylijska fundacja Aliança Nacional LGBTI+, czy argentyńska FALGBT.

Agencje Group One zdobyły 21 nagród podczas IAB MIXX Awards 2022

28 listopada 2022

Podczas tegorocznej gali IAB Mixx Awards, agencje Group One odebrały w sumie 21 nagród, a agencja kreatywna GONG został uznana Agencją Roku 2022. Najczęściej wyróżnianymi kampaniami były: “Miasto ING w Roblox” zrealizowana przez agencje GONG i Game Changer dla klienta ING Bank Śląski oraz “WitcherManiac” promująca serial Wiedźmin, emitowany na platformie Netflix. Kampania dla banku ING otrzymała także najważniejsze wyróżnienie – BEST IN SHOW. 

Za kampanię “Miasto ING w Roblox” agencje GONG i Game Changer zdobyły aż 4 statuetki, – dwie złote w kategoriach Consumer Experience oraz Innovation & Smart Solution, srebrną w kategorii Games & Esport oraz najważniejszą, Best in show. GONG otrzymał w tej edycji IAB Mixx Awards jeszcze 10 nagród: złoto i dwa srebra za kampanię “WitcherManiac” zrealizowaną dla Netflixa, srebro, brąz i wyróżnienie za “Sztukę Kradzieży” przeprowadzoną również dla Netflixa, srebro za projekt “Pociąg Tyskiego w Żywcu” dla Kompanii Piwowarskiej (Tyskie), srebro za kampanię “Dla Was nie ma rzeczy nie do pomyślenia” zrealizowaną dla ING Banku Śląskiego, srebro za “Orange Flex – czyli performance na emocjonalnych benefitach” dla Orange Polska (Orange Flex), a także najważniejszą nagrodę – tytuł Agencji Roku

Srebrne statuetki w kategorii Performance Marketing za kampanię “Orange Flex – czyli performance na emocjonalnych benefitach”, zrealizowaną dla Orange Polska (Orange Flex), przyznane zostały również agencjom SalesTube i Value Media. Projekt realizowany we współpracy z agencją GONG. 

Projekt „Wyjdź poza ramy. Stir creativity” zrealizowany dla Bombay Sapphire przez agencję branded content Labcon oraz Game Changer otrzymał natomiast wyróżnienie w kategorii Innovation and smart solution i zamyka on listę nagród dla Group One.

IAB MIXX Awards to nagrody przyznawane za kampanie i rozwiązania, w których wykorzystanie kanałów lub narzędzi cyfrowych stanowiło znaczący czynnik sukcesu. Zgłoszone projekty oceniano według czterech kluczowych kryteriów: strategia, kreacja reklamowa, wykonanie i wykorzystanie mediów oraz rezultaty i ROI.

SalesTube wygrywa przetarg na konsulting martech dla marki Orange

25 listopada 2022

Agencja MarTech & e-commerce SalesTube (Group One) rozpoczęła obsługę marki Orange. Spółka będzie odpowiedzialna za przygotowanie strategii i koordynację działań performance marketing, a także za konsulting dotyczący technologii marketingowych i narzędzi analitycznych. Głównym celem wspólnych działań jest wzrost sprzedaży w kanale online Orange. SalesTube będzie współpracował z agencją Value Media odpowiedzialną za strategię i zakup mediów we wszystkich kanałach komunikacji.

– Wybór partnera consultingowego nigdy nie jest łatwy, szukaliśmy zespołu digital native, który rozumie wyzwania związane z kanałami performance i ich integracją, ale też doświadczonego w zwinnej pracy w obszarze martech i integracji danych. Zależało nam także na podmiocie, który będzie w stanie w sposób zorganizowany zarządzać procesami w tak dużej skali, jak nasza, do czego zespół Salestube nas przekonał – komentuje Małgorzata Wróbel, kierowniczka działu performance marketing Orange Polska.

W ramach współpracy SalesTube zajmie się działaniami z zakresu MarTech & e-commerce w modelu konsultingowym. Kluczowym obszarem kooperacji będzie praca nad rozwojem i uzyskaniem synergii pomiędzy działaniami digital marketing tak, by uzyskać wzrost sprzedaży w tym kanale, a także analiza ekosystemu technologicznego w obszarze marketingu oraz efektywne wykorzystanie first party data w komunikacji z użytkownikami.

Współpraca jest wynikiem wygranej w przetargu.

Group One partnerem medialnym raportu EKObarometr

25 listopada 2022

W ramach szerzenia praktyk zrównoważonego rozwoju zostaliśmy partnerem medialnym badania postaw i nastrojów ekologicznych Polek i Polaków EKObarometr. Projekt badawczy wspierała Sylwia Jedyńska, Sustainability Manager Group One. 

To już czwarta edycja tego raportu i choć wydawałoby się, że o ociepleniu klimatycznym zostało powiedziane już niemal wszystko, to okazuje się, że Polacy zostali zapytani o to w badaniu po raz pierwszy.

W tym roku po raz pierwszy w EKObarometrze (…) pojawiło się pytanie dotyczące jednego z największych wyzwań współczesnego świata czyli ocieplenia klimatycznego. Wynik mówiący o tym, że niemal 82% naszego społeczeństwa postrzega problem zmian klimatycznych jako raczej ważny i zdecydowanie ważny pokazuje, że świadomość zagrożenia jest bardzo wysoka. Jedynie 9% z nas uważa, że ogrzewanie się naszej planety jest nieistotnym lub raczej nieistotnym problemem. 9% nie ma opinii na ten temat. Wysoki odsetek deklaracji, że zmiana klimatu jest istotnym problemem świadczy o tym, że edukacja klimatyczna działa i to zjawisko napawa optymizmem. Mam nadzieję, że w przyszłych edycjach badania pogłębiona zostanie analiza postaw naszego społeczeństwa wobec zmian klimatycznych, świadomości przyczyn ocieplenia klimatycznego, sposobów przeciwdziałania, podejmowanych działań klimatycznych, przyczyn obojętności i braku zainteresowania tematem, a także roli biznesu w walce ze zmianami klimatu – tak wyniki badania komentuje Sylwia Jedyńska, Sustainability Manager Group One

Sporo pytań w raporcie dotyczy również zielonego marketingu. Jeżeli jesteście ciekawi, jak konsumenci odbierają firmy wykorzystujące w komunikacji ekologię koniecznie zapoznajcie się z wynikami badania:  https://swresearch.pl/raporty/ekobarometr-pelna-wersja-raportu-z-czwartego-pomiaru

Zespół Human Capital nagrodzony w konkursie HR Dream Team 2022 

18 listopada 2022

Zespół Human Capital spółek mediowych Group One (ValueMedia, SalesTube, Mediaplus, Labcon, TechNest i Grow Now) odebrał nagrodę główną w kategorii “Rozwój talentów w organizacji” podczas tegorocznej gali konkursu HR Dream Team. Statuetką nagrodzony został projekt “Best Performer”, który skupia się na jeszcze większym rozwoju talentów w organizacji z dużym zaangażowaniem biznesu w całość procesu. Program dla pracowników obejmuje dedykowane szkolenia zewnętrzne, mentoringi oraz pracę nad grupowym, realnym business casem. 

Wśród nominowanych w tej kategorii, w tej samej grupie co zespół HC Group One, znalazły się takie firmy jak: Volkswagen Group Polska, Egis Polska oraz Clariant Services (Poland). 

Konkursu HR Dream Team organizowany jest od niemal dekady przez Pracuj.pl. Celem konkursu jest docenienie pracowniczek i pracowników branży zarządzania zasobami ludzkimi i efektów ich pracy.

GONG ze Złotem na Clio Entertainment Awards! Kampania “Sztuka Kradzieży” to  jedyny nagrodzony polski projekt

16 listopada 2022

Agencja kreatywna GONG (Group One) zdobyła Złoto za kampanię “Sztuka Kradzieży” zrealizowaną dla Netflix. Złoto na Clio Entertainment Awards to nie pierwsza nagroda przyznana za ten projekt. Agencja została już wyróżniona m.in.: Golden Drum, Epica Awards, Złotym Cannes Lions oraz mieczem KTR.

Clio Entertainment Awards to konkurs zapoczątkowany w 1971 r. przez „The Hollywood Reporter”. Nagrodami doceniane są projekty kreatywne w branży rozrywkowej, tj. filmowej, telewizyjnej, rozrywki na żywo i gier. 

Kampania “Sztuka Kradzieży”, której celem była promocja nowego sezonu serialu Netflix „Lupin” o złodzieju Arsènie Lupinie została zrealizowana we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie. Agencja GONG stworzyła replikę obrazu „Dama z gronostajem” autorstwa Leonarda Da Vinci. Dama na obrazie pozbawiona była jednak  charakterystycznego naszyjnika. Obraz w zagadkowej wersji został wystawiony w holu głównym Muzeum oraz zaprezentowany na jego fasadzie. “Okradziona dama” wywołała żywą dyskusję w mediach społecznościowych. Gdy wszystkie media zaczęły pytać: KTO TO ZROBIŁ?!, na nośniku OOH tuż przed nosem Damy pojawił się Assane Diop, mistrz kradzieży i główny bohater serialu „Lupin” z podpisem „MERCI MADAME”. Skradł on tym samym nie tylko naszyjnik Damy, ale i uwagę wszystkich, w tym ogólnopolskich mediów.

Przy kampanii “Sztuka Kradzieży” GONG współpracował z agencją Wavemaker oraz MSL Warsaw.

Value Media wygrało przetarg na obsługę digitalową marki Hebe!

16 listopada 2022

Agencja Value Media (Group One) rozpoczęła współpracę z marką Hebe. Spółka będzie odpowiedzialna za całościowe wsparcie klienta w ramach działań digital oraz za strategię, planowanie i zakup mediów online.

Historia Hebe zaczęła się w 2011 roku. Marka dzięki bogatej ofercie szybko zdobyło serca Polek i Polaków. Obecnie sklepy stacjonarne Hebe funkcjonują w ponad 300 lokalizacjach, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Produkty sprzedawane przez markę można nabyć również online za pomocą strony hebe.pl. Dodatkowo, dzięki uruchomieniu domeny hebe.com od 2021 roku klienci z całej Europy mają dostęp do kosmetycznego świata Hebe.

Hebe to marka o jasnej wizji biznesowej, dysponująca ogromną liczbą danych umożliwiających wnioskowanie i optymalizację działań z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Marzenie każdej agencji chcącej rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Dlatego ogromnie się cieszę, że zaufało właśnie nam komentuje Rafał Wachnik, Managing Director Value Media.

Przy projekcie Value Media pracuje w modelu House of Communication z dwiema innymi spółkami Group One: wsparcie w zakresie analityki danych, e-commerce oraz MarTech zapewnia SalesTube, a agencja kreatywna Labcon odpowiada za komunikację w social mediach (Facebook i Instagram). Współpraca jest wynikiem wygranej w przetargu i rozpoczęła się w październiku 2022 roku. 

Bartosz Kuczyński na stanowisku Buying Intelligence Director w Group One Media

10 listopada 2022

Do Group One Media (spółki mediowe Group One) dołączył Bartosz Kuczyński, który objął stanowisko Buying Intelligence Director. W nowej roli odpowiadać będzie za trade, współpracę z zespołami client service oraz klientami, jak i za zarządzanie zespołem TV Buying.

To nowo powstałe stanowisko, które zostało powołane w związku ze strategią wzmocnienia kompetencji telewizyjnych w ramach grupy oraz zbudowania silnego i eksperckiego działu Buying TV. 

“Podczas gdy w pierwszym półroczu rynek reklamy TV notuje spadki, wydatki portfolio naszych klientów w tym medium urosły o 40%. Media tradycyjne to obszar, który chcemy stale rozwijać i zapewniać naszym klientom stałą obsługę na najwyższym poziomie. W reklamie telewizyjnej jest przestrzeń do optymalizacji i wprowadzania nowych rozwiązań, także tych na styku reklamy offline i online. Dołączenie do zespołu Bartka Kuczyńskiego wzmacnia nasze kompetencje i pozwala na realizowanie wysokich celów w ramach rozwoju oferty reklamy telewizyjnej” – mówi Bartosz Krzewski, COO Group One Media

Bartosz Kuczyński przez 15-lat kariery zawodowej związany był z grupą OMG, w której od 2014 roku odpowiedzialny był za strategię zakupu TV, nadzór nad kampaniami i realizację kontraktów dla wszystkich klientów OMD, PHD oraz MDM, w tym m.in. za współpracę z takimi reklamodawcami jak Nivea, McDonald’s, Provident, Nissan, Renault, Berlin Chemie, Reckitt Benckiser, Bayer, UPC, Mercedes, Tchibo, BSH, Hortex, czy Answear.

10 Effie Awards 2022 dla Group One

10 listopada 2022

10 Effie Awards 2022, a w tym dwie 2 złote statuetki spośród 10 przyznanych podczas gali 23. edycji Effie Awards Poland odebrały agencje Group One. Nagrody za najbardziej efektywne kampanie i rozwiązania biznesowe trafiły do agencji: Change Serviceplan, GONG, SalesTube, Labcon, Value Media oraz Media Republic.

Change Serviceplan odebrał złotą statuetkę w kategorii Marketing & Business Solutions za kampanię „BLIK Zbliżeniowy” dla BLIK, srebro w kategorii Non-Profit & Public Service za kampanię „UNMUTE – głośniej niż decybele” dla Polskiego Związku Głuchych oraz brązową nagrodę ponownie za kampanie zrealizowaną dla klienta BLIK, w kategorii Partnership.

Dwie brązowe statuetki odebrał SalesTube, w tym jedną za kampanię dla Otodom w kategorii Commerce oraz drugą wspólnie z Value Media w kategorii Smart Budget za projekt „Mem, który stworzył markę – Wyjebongo” dla klienta Manufaktura Piwa, Wódki i Wina.

GONG odebrał kolejne w tym roku nagrody branżowe, wyróżniające działania zrealizowane dla klienta ING. Agencja została doceniona złotą statuetką w kategorii Finance za kampanię „Dorośliście? Dorośliśmy!” oraz brązową w kategorii Business to Business za kampanię „U Was nie ma, że się nie da”.

Agencja branded content Labcon  na półkę z nagrodami dostawiła statuetkę za kampanię „UNMUTE – głośniej niż decybele” dla Polskiego Związku Głuchych, którą otrzymała w kategorii kategorii Non-Profit & Public Service. Podobnie jak Media Republic, które miało swój wkład w nagłośnienie kampanii „UNMUTE – głośniej niż decybele” i dziś również świętuje zajęcie drugiego miejsca.

Value Media zdobyło brąz w kategorii kategorii Smart Budget za kampanię „Mem, który stworzył markę – Wyjebongo”, zrealizowaną dla Manufaktura Piwa, Wódki i Wina. Szczególne podziękowania dla klienta, który niezmiennie inspiruje do wychodzenia z działaniami komunikacyjnymi poza schemat.

Wszystkim zespołom spółek Group One serdecznie gratulujemy. To Wy zdobywacie te nagrody i udowadniacie, że nasza idea pracy dla klientów w modelu House Of Communications to nasz wyróżnik i wartość. Klientom dziękujemy, że to nam powierzacie komunikację swoich firm i marek.

Value Media i Mediaplus kolejny raz na czele rankingu RECMA!

19 października 2022

Nasze agencje po raz kolejny zostały docenione w raporcie RECMA dotyczącym agencji mediowych. Raport publikowany jest dwa razy w roku i na podstawie analizy przyznaje agencjom oceny: dominant, high, very good, good oraz average.

Value Media i Mediaplus zostały uznane za “dominujące”, co jest najwyższą notą w raporcie. W łącznej punktacji raportu otrzymały 21 punktów (o 1 pkt więcej niż ostatnio). Ocena „dominująca” jest przyznawana podmiotom, które dostały od 20 pkt włącznie.

Nasze agencje zajęły również pierwsze miejsce w rankingu “Vitality” oceniającym dynamikę rozwoju firm na podstawie m.in. przyznanych nagród branżowych oraz rozwoju portfolio. Value Media i Mediaplus w tej kategorii zdobyły 14 pkt.

Pierwsze miejsce uzyskały także w kategorii “New-biz balance” z wynikiem na poziomie 125 mln euro, podczas gdy kolejne w zestawieniu podmioty wygenerowały wyniki o wartości 49 mln i 48 mln.

Group One, jako pierwsza firma w Polsce w branży komunikacji marketingowej policzyła swój ślad węglowy

27 września 2022

Tylko policzenie śladu węglowego firmy daje możliwość zbudowania strategii realnych działań dążących do zeroemisyjności. Jako pierwsze w branży komunikacji marketingowej w Polsce zrobiło to Group One. Spółka udostępniła informację o wysokości swoich emisji dwutlenku węgla netto – 31,309.19 tCO2e. Dane pochodzą z raportu opracowanego z pomocą Planetly, który był jednym ze zobowiązań grupy wobec fundacji WWF Polska.

Zgodnie z wyliczeniami przeprowadzonymi przy pomocy Planetly, firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań niezbędnych do zarządzania śladem węglowym przedsiębiorstwa, emisja netto Group One w 2021 roku wyniosła 31,309.19 tCO2e. To tyle, ile np. 4705 lotów samolotem dookoła Ziemi nad równikiem. Choć w branży komunikacji marketingowej w Polsce jeszcze nikt poza Group One nie opublikował podobnego raportu, działania takie poczyniły już wybrane marki z innych sektorów. Obok rządów i samorządów oraz osób indywidualnych, biznes stanowi bowiem trzeci fundament w walce o powstrzymanie zmian klimatu. Do grona firm, które policzyły swoją emisję we wszystkich trzech zakresach w celu ustalenia strategii działań proklimatycznych, można zaliczyć m.in.: BMW, Orange, Millenium czy Ringier Axel Springer Polska.

Policzenie śladu węglowego było koniecznym krokiem do rozpoczęcia realnych działań dążących do zerowej emisji netto. Musimy wiedzieć, ile wynoszą emisje Group One we wszystkich zakresach, a co ważniejsze, gdzie znajdują się ich źródła. To pozwoli nam na wyznaczenie celów obniżenia śladu węglowego i wdrożenie planu redukcji emisji zgodnie z nauką i Science Based Target initiative, do której dołączyliśmy w kwietniu 2022 roku, jako pierwsza firma z branży marketingowej w Polsce. Biznes odgrywa ogromną rolę w globalnym wyzwaniu ograniczania śladu węglowego, bo jest pośrednio lub bezpośrednio odpowiedzialny za ok. 70% światowej emisji gazów cieplarnianych. Już za 3 lata każda duża firma w Polsce będzie zobowiązana do raportowania śladu węglowego i postępów w jego obniżeniu. My robimy to już dziś i zachęcamy całą branżę do policzenia swoich emisji. Jesteśmy pierwsi, ale mamy nadzieję, że pójdą za nami następni – komentuje Marek Żołędziowski, CEO Group One.

Emisje gazów cieplarnianych powstających w organizacji można podzielić na trzy zakresy. W przypadku Group One największe źródło stanowi zakres trzeci (​​99.48%), czyli emisje pośrednie powstałe w całym łańcuchu wartości. Zaliczyć do nich można m.in.: zakup dóbr i usług (mediów w imieniu klientów, usług profesjonalnych, dóbr konsumpcyjnych, serwerów), dobra inwestycyjne (zakup sprzętu), leasing, podróże służbowe, podróże pracowników z domu do biura i z powrotem, pracę w trybie home office, generowane odpady czy wejścia na strony www 13 spółek należących do Group One.

Wyniki zawarte w raporcie opisującym ślad węglowy Group One pomogą zbudować strategię redukcji CO2. Wyznaczenie celów dekarbonizacyjnych, opracowanych zgodnie z nauką i zatwierdzonych przez SBTi umożliwi wprowadzenie realnych działań. Pierwsze z nich, już częściowo zrealizowane, dotyczą: wymiany floty na zero- lub niskoemisyjną, przejście na zieloną energię, co udało się już Group One wprowadzić w 85% oraz wymiany oświetlenia na LEDowe. Jednym z obszarów wymagających największej zmiany jest obniżenie śladu węglowego związanego z zakupem mediów w imieniu klientów. Ten zakres emisji będzie wymagał zaangażowania w klimatyczną zmianę wszystkich wydawców mediów offline i online. Group One rozpoczęło już dialog ze swoimi największymi partnerami z obszarów reklamy.

Siedem nagród Golden Drum dla agencji Group One

26 września 2022

Kampania „UNMUTE: Głośniej niż decybele” zrealizowana dla Polskiego Stowarzyszenia Głuchych przez Change Serviceplan we współpracy z agencjami Labcon i Media Ready oraz wsparciu Value Media i SalesTube, została nagrodzona 7 statuetkami Golden Drum 2022. To najbardziej nagradzany projekt ze wszystkich zgłoszonych przez polskie agencje do 28. edycji międzynarodowego festiwalu reklamowego. 

Projekt został doceniony 2 złotymi bębnami w kategoriach: Integrated, Media, Culture & Entertainment i Sports, Pop Culture & Art, Entertainment; 3 srebrnymi w kategoriach: Creative Effectiveness, Single-country/region Non-profit; Health & Wellness Non-profit Health Awareness i Social Good, Non-profit Social Good oraz dwoma brązowymi w kategoriach Motion Craft, Video/Moving images i Casting, Motion Craft, Video/Moving images, Original Music.

To nie wszystko! W rankingu Agencja Roku 2022 Change Serviceplan zajął 2. miejsce. Wyróżniona została również Grupa Serviceplan, partner Group One, która znalazła się na trzecim miejscu w rankingu Grupa Roku 2022. 

Gratulacje dla wszystkich! 

20 nominacji dla agencji Group One w konkursie KTR 2022

26 września 2022

SAR i  Klub Twórców Reklamy ogłosili nominowanych w tegorocznej edycji konkursu KTR. O nagrody powalczy GONG i Change Servicepla. Agencje Group One otrzymały w sumie 20 nominacji.

14 nominacji przyznano agencji GONG za kampanie zrealizowane dla klientów: Netflix, ING Bank Śląski i Tyskie. Change Serviceplan otrzymał 6 nominacji za kampanię „UNMUTE: Głośniej niż decybele” dla Polskiego Związku Głuchych. Projekt ten realizowany był we współpracy z agencjami Labcon, Value Media, SalesTube oraz Media Republic (wszystkie to spółki należące do Group One). Za koncept kreatywny i realizację projektu odpowiedzialna jest agencja Change Serviceplan. Komunikacją kampanii społecznej w mediach i social mediach, a także współpracą z licznymi influencerami i artystami z branży muzycznej zajęła się agencja Labcon. Za planowanie i pozyskanie mediów online odpowiadało Value Media, SalesTube pozyskało grant na kampanie płatne w SEM i social mediach oraz przeprowadziło działania we współpracy z partnerami sieci SalesTube Affiliate Network, a Media Republic zajęło się strategią w mediach ALT.

W konkursie KTR jury docenia wyrazistą komunikację, niestandardowe i przełamujące konwencję idee oraz aktualność użytych narzędzi, mediów i tematów.  W tym roku pod obrady jury KTR trafiło w sumie 1036 prac.

Znamy laureatów pierwszej polskiej edycji rankingu Best Brands

16 września 2022

Znamy najsilniejsze marki na polskim rynku, które docenili sami konsumenci. Podczas gali Best Brands Awards, która odbyła się 15 września w Centrum Praskim Koneser, „Oskary marketingu” w 5 kategoriach odebrały marki: Samsung, Biedronka, Bosch, Allegro oraz Media Expert. Organizatorem rankingu oraz wydarzenia są Group One i GfK Polonia.

Best Brands to marki, które odnoszą nie tylko sukces komercyjny, ale wzbudzają również określone emocje, zapadają w pamięć konsumentów i kojarzą się z innowacyjnymi rozwiązaniami oraz pozytywnymi doświadczeniami. To pierwszy w pełni niezależny ranking wyłaniający najsilniejsze marki, wyłącznie na podstawie dwóch wskaźników – faktycznych danych rynkowych (Share of Wallet) oraz więzi i relacji marki z konsumentem (Share of Soul). Naszym „jury” było 5,1 tys. konsumentów, którzy odpowiadali na ok. 70 pytań odnośnie do danej marki.

Wielki zaszczyt móc mówić o pierwszej polskiej edycji rankingu Best Brands. O nagrodzie, która wprowadza na nasz rynek zupełnie nową jakość i stanowi cenne źródło informacji na temat siły i kondycji marek. Wczoraj wieczorem odbyła się uroczysta gala, która była nie tylko miejscem rozdania nagród dla najlepszych marek, ale również przestrzenią do inspiracji dla całego biznesu i platformą wymiany idei i wiedzy – komentuje Marek Żołędziowski, CEO Group One, organizator rankingu w Polsce.

Laureatów Best Brands w Polsce wyłoniono w pięciu kategoriach, które odzwierciedlają aktualne trendy na rynku, jak i obszary zainteresowań konsumentów w danym kraju. Są unikalne dla każdej z edycji rankingu. 

Tytuł Best Overall Brand otrzymała marka z mocną pozycją rynkową, ale jednocześnie potrafiąca zbudować relację z konsumentami – Samsung (smartfony). W kategorii Best Polish Brand badanie objęło marki polskiego pochodzenia, które mają największe udziały rynkowe w swoich kategoriach produktowych, a nagrodę tę przyznano marce Biedronka (sklepy spożywcze i kosmetyczne). Laureatem kategorii Best Sustainability Brand badającej m.in. odpowiedzialność w zakresie dbania o środowisko naturalne, korzystanie z lokalnych surowców, prowadzenie działalności zgodnie z przepisami prawa, dbanie o kwestie społeczne w tym o bezpieczeństwo, edukację, ochronę zdrowia, a także przejrzystą komunikację działań firmy, została marka Bosch (mały sprzęt kuchenny). Kategorię Best Customer Centricity Brand, w której skoncentrowano się na badaniu i analizie postrzegania marki przez konsumentów, wygrała marka Allegro (sklepy online). Tytuł Best Omnichannel Brand otrzymała marka, która według konsumentów najbardziej dostosowała swoje usługi oraz komunikację do funkcjonowania w przestrzeni offline i online, czyli Media Expert (sklepy z elektroniką).

Nagroda Best Brands została stworzona w 2004 roku w celu promowania najlepiej zarządzanych marek na niemieckim rynku. W ciągu 18 lat ranking Best Brands przeprowadzano m.in. w Belgii,  Francji czy Włoszech. W przyszłym roku do tego grona dołączy Wielka Brytania i Szwajcaria. 

Lewis Pugh oraz Tino Krause oficjalnymi keynote speakerami na gali Best Brands Awards organizowanej przez Group One i GfK Polonia

12 września 2022

Już 15 września odbędzie się finał pierwszej polskiej edycji rankingu Best Brands, w którym to konsumenci, a nie jury wybierają najlepsze marki. Motyw przewodni tegorocznego wydarzenia to: „Dwa światy, jedna przyszłość. W którym kierunku zmierzamy?”. Przewodnikami po wspomnianych dwóch światach, tj. przyszłości technologicznej oraz odpowiedzialności klimatycznej zostali Lewis Pugh oraz Tino Krause.

Pierwszym keynote speakerem i tym samym przewodnikiem po świecie, który na przestrzeni lat uległ znacznemu ociepleniu został Lewis Pugh – pływak wytrzymałościowy oraz oficjalny patron ONZ na rzecz ochrony oceanów. W 2007 roku, by zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne zaobserwowane na biegunie północnym przepłynął 1 km w wodzie o temperaturze -1,7°C. W 2021 roku przez 12 dni, bez chroniącego przed zimnem stroju pływał w lodowatych wodach Arktyki niedaleko Grenlandii. Jego działania mają zwrócić uwagę światowej opinii na problem topnienia arktycznego lodu morskiego i topniejące lodowce w Himalajach, a także na wpływ, jaki zmniejszenie zasobów wody będzie miało na sytuację na świecie.

Drugim keynote speakerem na Best Brands Poland i zarazem ekspertem w dziedzinie przyszłości technologicznej jest Tino Krause, Regional Director Central Europe w Meta. Odpowiada on za rozwój biznesu w 34 krajach, w tym w państwach Beneluksu oraz Europy Środkowej i Wschodniej. Przez ostatnie 3 lata pełni jednocześnie funkcję Country Director Meta na region DACH Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Jako osoba z ponad 15-letnim doświadczeniem, pracująca dla wiodących agencji i firm medialnych, jest uważany za jednego z najbardziej znanych ekspertów i przedstawicieli branży marketingowej w tych krajach.

Zespół TechNest wzmacnia kompetencje międzynarodowej struktury grupy BMW (The Marcom Engine)

16 sierpnia 2022

The Marcom Engine to międzynarodowa struktura grupy BMW, składająca się z 1000-osobowego teamu, którego częścią są pracownicy globalnego hubu eksperckiego – TechNest. Dawid Kolasiński ze spółki TechNest (Group One) awansował na stanowisko Head of Web Operations (The Marcom Engine). Monika Filipek objęła stanowisko Market Consultant Team Lead (The Marcom Engine). Ponadto do zespołu TechNest dołączyły 2 nowe osoby: Adam Sobiesak w roli Adobe Forms Operations Lead (The Marcom Engine) oraz Magdalena Cieślik jako Team Leader w zespole Website Business Support (The Marcom Engine).

Struktura The Marcom Engine składa się z międzynarodowego, 1000-osobowego teamu, który kompleksowo integruje strategię, kreację i produkcję w grupie BMW. Koncentruje się na zaawansowanej analizie danych, wysoce zautomatyzowanej produkcji, dostarczaniu komunikacji, mediach cyfrowych i e-commerce w ramach globalnego wsparcia ponad 130 rynków. TME jest siecią partnerską, w skład której wchodzą MediaMonks, Serviceplan Group oraz Berylls Strategy Advisors. Jako międzynarodowa agencja, TME zapewnia lokalne wsparcie dla 26 europejskich rynków we wszystkich obszarach marketingu efektywnościowego, analityki opartej na danych, automatyzacji oraz CRM. Globalna i kompleksowa integracja aktywności marketingowych na pierwszym miejscu stawia podróż klienta, jednocześnie podnosząc ją do poziomu high-tech. 

Dawid Kolasiński od 6 lat pracuje w branży marketingowej. Do TechNestu dołączył rok temu, jako Team Leader w zespole Website Business Support. Doświadczenie zdobywał w agencji eg+ worldwide na stanowisku Project Managera oraz w firmie Bosch, jako User Marketing Specialist. W nowej roli Head of Web Operations (The Marcom Engine), do jego zadań będzie należała m.in. koordynacja działających w Polsce zespołów specjalistów Website Business Support oraz teamu Adobe Forms Ops, raportowanie działań zespołu pracującego w Indiach czy zarządzanie interakcjami z klientami i dostawcami usług.  

 • Wysokie kompetencje i zaangażowanie Moniki oraz Dawida pozwoliły przenieść zespół TechNest na zupełnie inny poziom. Jednak przed nami wiele wyzwań, dlatego cieszę się, że eksperci tacy jak Magda i Adam dodatkowo zasilą nasz team. Jestem przekonany, że wniosą do zespołu nową energię i pomogą w rozwoju całej firmy – komentuje Iwo Orzełek, Service Delivery Lead w Plan.net TechNest.

Z digital marketingiem Monika FIlipek związana jest od blisko 10 lat. Od roku pracuje w TechNest, odpowiadając za koordynację działań klienta na kluczowych rynkach europejskich, w tym na rynku niemieckim, polskim, szwajcarskim, austriackim, brytyjskim i irlandzkim. Wcześniej pracowała przez ponad 7 lat w Accenture, gdzie również zajmowała się projektami międzynarodowymi z obszaru digital marketingu. Doświadczenie w marketingu i obsłudze klienta zdobywała również pracując dla jednego z wiodących polskich banków. Na stanowisku Market Consultant Team Lead (The Marcom Engine) będzie odpowiedzialna za koordynację działań 7-osobowego zespołu składającego się z market konsultantów tworzących kampanie typu website i brand campaigns dla grupy BMW.

Adam Sobiesak swoje pierwsze kroki w branży IT postawił w 2018 roku. Doświadczenie zdobywał pracując dla KKWADRAT.com i Cheil, gdzie odpowiadał za obsługę stron internetowych klientów z polski oraz zza granicy (m.in. z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej czy Bliskiego Wschodu). Do TechNest dołączył w lipcu 2022 roku, obejmując stanowisko Adobe Forms Operations Lead (The Marcom Engine). Adam jest odpowiedzialny za pracę 3-osobowego zespołu ekspertów obsługującego Adobe Forms dla grupy BMW.

Magdalena Cieślik od ponad 5 lat związana jest związana z branżą digital marketingu. Rozwijała się pracując w Publicis Groupe (Saatchi & Saatchi) dla klientów takich jak Visa, Beiersdorf, Procter & Gamble czy Daimler AG (Mercedes-Benz). Jako Senior Project Manager odpowiadała za rozwój globalnego hubu zajmującego się obsługą stron internetowych na kluczowych rynkach EMEA oraz APAC. Od sierpnia 2022 roku wzmacnia zespół TechNest. W nowej roli Team Leadera w zespole Website Business Support (The Marcom Engine) do jej zadań należy koordynacja działań zespołu specjalistów zajmujących się utrzymaniem stron internetowych grupy BMW.

Dawid Kolasiński, Monika Filipek, Adam Sobiesak oraz Magdalena Cieślik będą raportować do Iwo Orzełka, Service Delivery Lead w Plan.net TechNest. 

Kolejny krok ku neutralności klimatycznej – jako pierwsi w branży wypełniliśmy kwestionariusz Climate Change CDP! 

11 sierpnia 2022

Ponad rok temu zaczęliśmy podróż w kierunku neutralności klimatycznej. Od tego czasu podejmujemy konkretne kroki na rzecz zmniejszenia śladu węglowego w naszej organizacji – w czerwcu dołączyliśmy do SBTi, a w tym miesiącu, jako pierwsi w branży komunikacji marketingowej w Polsce, wypełniliśmy kwestionariusz Climate Change CDP. 

Co to jest CDP? 

To międzynarodowa organizacja charytatywna, która agreguje i ujawnia raporty o wpływie na środowisko firm, miast, regionów i państw. Jest ona globalnym złotym standardem raportowania środowiskowego.  WWF, nasz klimatyczny partner, oraz Science Based Targets initiativie, do której dołączyliśmy wiosną, rekomenduje ujawnianie danych o emisji CO2 i strategii klimatycznej na platformie CDP. 

Na czym polega “egzamin” w CDP? 

Odpowiadamy na prawie 100 szczegółowych i kompleksowych pytań dotyczących strategii, ładu korporacyjnego, analiz ryzyk i szans klimatycznych, danych o emisji gazów cieplarnianych, przyjętej metodologii mierzenia emisji, planów obniżania emisji i prowadzonych działań dekarbonizacyjnych,  ładzie korporacyjnym w temacie ochrony klimatu, metodologii liczenia emisji i wskaźników, zaangażowania interesariuszy w dialog i działania na rzecz ochrony klimatu 

Czekamy na ocenę CDP, która ma być gotowa pod koniec października!

SalesTube drugą firmą w Europie z największą liczbą trenerów Google Marketing Platform

9 sierpnia 2022

Spośród 30 certyfikowanych trenerów Google Marketing Platform w Europie, aż sześciu stanowią polscy eksperci i ekspertki z agencji MarTech & e-commerce SalesTube (Group One). Z początkiem sierpnia do tego prestiżowego grona dołączyło 4 nowych członków teamu SalesTube. 

Google Marketing Platform to najbardziej zaawansowana platforma do digital marketingu na świecie, która służy centralizacji jak największej ilości elementów digital marketingu w jednym miejscu. Google, aby zwiększyć znajomość technologii w tym zakresie, uruchomiło program “Certified Individual Platforms Trainers”. W ramach wspomnianej inicjatywy zaprosili do współpracy najbardziej zaufanych partnerów, biegłych w obsłudze GMP. Z początkiem sierpnia do tego grona dołączyło 4 ekspertów i ekspertek z  teamu SalesTube, czyniąc tym samym agencję jednym z największych zespołów trenerskich GMP w Europie, liczącym aż 6 wykwalifikowanych specjalistów. 

 • Nowoczesne technologie nie będą służyć w praktyce bez dobrze wykwalifikowanych specjalistów, dlatego stawiamy na ciągły rozwój na obu polach – i zespołu i narzędzi.  Właśnie dzięki ludziom SalesTube to dziś pierwszy w Polsce MarTech i one-stop-shop dla e-commerce, zespół ekspertów łączących najsilniejsze kompetencje  performance marketingowe z kompleksowym wsparciem dla e-biznesów. Już 5 lat temu zostaliśmy pierwszym resellerem GMP (ówczesnego DoubleClick) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Byliśmy też pierwszą firmą w CEE i piątą na świecie posiadającą certyfikację ze wszystkich produktów Google Marketing Platform. Dziś także drugą z największym zespołem trenerów w Europie. To nie etykiety, to dokonania całego zespołu, któremu serdecznie gratuluję – komentuje Joanna Czekaj, Managing Director w SalesTube.

Agencja SalesTube jako jeden z partnerów Google i wiodący ekspert w obszarze GMP w 2021 wydała unikalny na skalę światową Ebook, przewodnik po ekosystemie Google Marketing Platform stworzony przez praktyków. Na jesień 2022 roku planowana jest publikacja drugiej części, uzupełnionej o aktualizację narzędzi GMP oraz case’y z minionego roku.

Game Changer wprowadził Notus Finanse do świata Decentraland jako pierwszą markę w Polsce!

8 sierpnia 2022

Agencja Game Changer (Group One) wprowadziła Notus Finanse na zdecentralizowaną platformę Decentraland w przestrzeni Metaverse jako pierwszą markę w Polsce. Tym samym Notus Finanse wkroczył do świata Web 3.0, w którym użytkownik jest nie tylko odbiorcą i współtwórcą treści dostępnych w sieci, ale może także stać się ich właścicielem. Game Changer odpowiada za opracowanie konceptu i strategii, realizację projektu oraz programowanie w Decentraland. 

Notus Finanse to jedna z największych i najwyżej ocenianych firm w branży pośrednictwa finansowego, funkcjonujących w Polsce. Marka chce być wartością dla polskich kredytobiorców i kreować “value”, którego do tej pory nie zaproponował żaden broker finansowy. 

– Jestem pełen podziwu dla odwagi i zaufania dla naszego partnera. Uważam, że decyzja o wejściu lokalnej marki w globalny ekosystem Web 3.0 jest idealnym przykładem dla wszystkich. Tak tradycyjny biznes jak pośrednik finansowy, w obliczu zmieniającego się świata i przyszłości, kryptowalut, NFT, startupów metaversowych, nowych zawodów – meta architektów, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom, jakie daje rozwój technologii i ekosystemu blockchain. To jest także przyszłość świata biznesu i finansów. W Szwajcarii przecież już teraz można płacić podatki za pomocą kryptowalut, czy rozliczać się i dokonywać zakupów przy użyciu wirtualnych walut. Wyobrażamy sobie wizję, że kiedyś i w Polsce (może) w naszych lokalnych sklepach będziemy płacili kryptowalutami, To już się dzieje. Mamy kapitał w krypto? Dlaczego nie wykorzystać go jako wkładu biznesowego w zakup mieszkania, czy innych dobór a nawet, rozwój biznesu. To właśnie dlatego, już teraz cały sektor finansowy tak bardzo przygląda się rozwiązaniom z Web 3.0. Jako agencja i jako klient, odpowiedzialnie podchodzimy to takich aktywacji, znamy ryzyko, zagrożenia. Wiemy, że wymaga to edukacji, ale najwyższa pora zacząć to robić! Cieszy nas, że wspólnie z Notus Finance możemy być tego częścią! – komentuje Tomasz Przeździecki, CEO _game changer.

W ramach współpracy Game Changer zbudował dedykowaną przestrzeń Notus Finanse w Decentralandzie. Aktywność w świecie Web 3.0 została podzielona na 2 etapy.

Pierwszy z nich rozpoczął się w lipcu 2022 roku. Zainteresowane osoby otrzymają dostęp do teasera zapowiadającego, co będzie się działo w październiku 2022 roku. Spółki nie zdradzają jeszcze, co dokładnie spotka użytkowników w przestrzeni Notus Finanse w Decentralandzie. Wiadomo, że otrzymają dostęp do dedykowanych materiałów umożliwiających poznanie marki, jej wizji przyszłości oraz rozwoju w ramach Web 3.0. Ponadto wejdą w posiadanie tajemniczego “KODU”, z którego będą mogli skorzystać w przestrzenii Notus Finanse ujawnionej w październiku 2022 roku. 

Drugi etap będzie skupiał się na rozwoju brand experiance, czyli połączeniu dotychczasowej roli Notus Finanse – specjalisty finansowego w świecie offline z perspektywą przyszłości w świecie Web 3.0. Użytkownicy będą mogli spotkać się z prawdziwym ekspertem, w wirtualnej formie, który chętnie porozmawia z nimi o szansach, zagrożeniach, bezpieczeństwie i ryzyku w świecie Web 3.0. Spółka mocno stawia na element edukacji finansowej dla różnych grup docelowych swoich klientów i zapoznawania ich z wiedzą na temat klasycznych produktów finansowych w sposób maksymalnie przystępny i interesujący dla odbiorcy.

Efekty działań można zobaczyć pod załączonym linkiem: https://bit.ly/3ztCt19   

Ania Kuropatwa objęła stanowisko Chief Strategy Officera w Value Media

22 lipca 2022

Ania Kuropatwa, dotychczasowa szefowa działu strategii Havas Media, dołącza do Value Media i obejmuje stanowisko Chief Strategy Officera. Będzie raportować do Rafała Wachnika, Dyrektora Zarządzającego Value Media. Przyjście Ani związane jest z nową strategią rozwoju agencji, której ambicją jest bycie najsilniejszą strategicznie agencją na rynku.

Ania Kuropatwa przez 16 lat była związana z grupą Havas. Przez ostatnie lata pracowała w dziale strategii, finalnie stając na czele całego zespołu. Zdobywczyni IAB Europe Research Award w kategorii Media Effectiveness, jurorka Effie oraz uczestniczka pierwszej edycji Marketing Mastermind IAA, posiada szerokie spektrum doświadczenia w branży komunikacyjnej, obejmujące zarówno projekty strategiczne, badawcze i analityczne.

Value Media z niemal 100% licznikiem wzrostu wg RECMA

18 lipca 2022

Nasza agencja mediowa – Value Media – po raz kolejny została wyróżniona w rankingu Overall Activity Volume 2021 opublikowanym przez RECMA! Współczynnik jej wzrostu na przestrzeni ostatnich 3 lat wynosi niemal 100%. Liczby mówią same za siebie – Value Media rośnie 4 razy szybciej niż średnia rynku.

Znamy nominowanych w rankingu Best Brands!

11 lipca 2022

Znamy marki nominowane do nagrody Best Brands 2022 w pierwszej polskiej edycji rankingu organizowanego przez Group One i GfK Polonia. W każdej z pięciu kategorii zostało wyłonione TOP 10 firm, które powalczą o tytuł Best Overall Brand, Best Customer Centricity Brand, Best Sustainable Brand, Best Polish Brand i Best Omnichannel Brand.

Best Brands Award to niezależna, międzynarodowa nagroda w obszarze marketingu, przyznawana na podstawie kompleksowego badania GfK, jednego z globalnych liderów w dziedzinie analityki danych. Ranking został zainicjowany blisko 20 lat temu w Monachium przez Serviceplan Group, w celu promowania najlepiej zarządzanych marek na rynku niemieckim oraz wyróżnieniu tych, którzy stoją za ich sukcesem. W tym roku “Oscary marketingu” po raz pierwszy zostaną wręczone także w Polsce. Uroczysta gala odbędzie się już 15 września 2022 r. w Centrum Praskim Koneser, w Warszawie.

Marki nominowane do nagrody Best Brands Awards zostały wyłonione na podstawie unikalnej metodologii badania, opracowanej przez niezależny instytut badań konsumenckich GfK – Mierzy ona siłę marki na podstawie dwóch kluczowych wskaźników: rzeczywistego sukcesu rynkowego “Share of Wallet” oraz “Share of Soul”, który reprezentuje stopień atrakcyjności marki dla konsumentów. “Najsilniejsi” nominowani zostali wybrani spośród 260 potencjalnych kandydatów w 34 kategoriach produktowych. Opinię wyraziło 5 000 respondentów. 

„Unikalność metodologii opracowanej przez GfK wynika z kilku elementów. Przede wszystkim łączymy twarde dane rynkowe i odczucia konsumentów. Ponadto poddajemy ocenie bardzo różne kategorie produktowe, dzięki czemu wyłoniliśmy najlepszych z najlepszych, patrząc na rynek naprawdę szeroko. Nagrody są dopasowane do aktualnych trendów konsumenckich. Istotne jest dla nas polskie pochodzenie produktu, dostosowanie do post pandemicznej rzeczywistości, zbalansowanie proporcji offline i online, kliento-centryczność. Z naszego globalnego badania Consumer Life wynika, że to w Polsce bardzo ważny trend, podczas gdy na świecie już niekoniecznie. I w końcu społeczna odpowiedzialność biznesu, część tego obszaru – środowisko – to z kolei trend niezwykle istotny bo już na 3 miejscu w Polsce wśród konsumentów! Jednocześnie gorący temat w marketingu. W GfK właśnie wypuszczamy raport Green Mood, który szerzej omawia wpływ sustainability na  postrzeganie marek.” – mówi Barbara Lewicka, Senior Director Marketing & Consumer Intelligence GfK

“Lista nominowanych pokazuje, co liczy się dla konsumentów teraz czyli w tzw. “ciekawych czasach”. Kategorie, w których zostaną przyznane nagrody są mocno związane z trendami rynkowymi. Niesamowicie przyspieszony rozwój usług online, często w tradycyjnie offline-owych dotąd kategoriach, czy masowe zainteresowanie obszarem “sustainability” – to tematy, które z pewnością pozostaną z nami na dłużej. Rozwój alternatywnej rzeczywistości – metaverse pokazuje, że to już nie jest technologiczna nowinka dla geeków, ale zupełnie nowy wymiar codzienności, który bez wątpienia wpłynie na naszą przyszłość, w tym również na przyszłość całej naszej branży. Na pewno świetną wiadomością dla nas wszystkich jest to, że zero-emisyjność firm i konkurencyjność klimatyczna w końcu przestały być tylko opcją w budowaniu strategii, a stały się podstawą rozwoju współczesnego odpowiedzialnego biznesu – o czym będziemy rozmawiać podczas gali wręczenia “Oscarów marketingu” już 15 września.” mówi Wojciech Putrzyński, CEO Change Serviceplan.

Lista TOP 10 dla każdej z kategorii znajduje się poniżej.

Zwycięzców w każdej z 5 kategorii poznamy podczas uroczystej gali wręczenia nagród Best Brands Awards – 15 września 2022 r. w Centrum Praskim Koneser, w Warszawie. 

Inicjatorem i organizatorem pierwszego w Polsce rankingu Best Brands jest Group One – największa niezależna grupa komunikacyjna. 

Partnerem merytorycznym – GfK Polonia

Partnerem medialnym wydarzenia zostali:: Forbes, Forbes Women, TV Polsat, Interia/Biznes, Puls Biznesu, Media i Marketing Polska, Handel Extra.

Sponsorem  gali – Salesforce. 

Ranking wspiera Serviceplan Group. 

NOMINACJE BEST BRANDS 2022

BEST OVERALL BRAND – TOP 10

 1. BIEDRONKA Sklepy spożywcze i kosmetyczne
 2. BOSCH Mały sprzęt kuchenny
 3. CANON Sprzęt fotograficzny
 4. FAIRY Środki do zmywania
 5. GOPRO Kamery sportowe/ drony
 6. JBL Urządzenia audio
 7. LAYS Słone przekąski
 8. PHILIPS Sprzęt elektryczny do pielęgnacji ciała
 9. SAMSUNG Smartfony
 10. SONY Konsole do gier

BEST POLISH BRAND

 1. BIEDRONKA Sklepy spożywcze i kosmetyczne
 2. EVELINE Naturalne kosmetyki
 3. HORTEX Żywność mrożona i lody
 4. MLEKOVITA Podstawowe artykuły spożywcze
 5. ONLY BIO Naturalne kosmetyki
 6. PIĄTNICA OSM Nabiał
 7. TYMBARK Napoje bezalkoholowe
 8. WAWEL Słodycze
 9. WEDEL Słodycze
 10. WINIARY Podstawowe artykuły spożywcze

BEST OMNICHANNEL BRAND

 1. BOSCH Mały sprzęt kuchenny
 2. GOPRO Kamery sportowe/ drony
 3. LIDL Sklepy spożywcze i kosmetyczne
 4. MEDIA EXPERT Sklepy z elektroniką
 5. MEDIA MARKT Sklepy z elektroniką
 6. PHILIPS Elektryczny sprzęt do domu
 7. ROSSMANN Sklepy spożywcze i kosmetyczne
 8. RTV EURO AGD Sklepy z elektroniką
 9. SAMSUNG Telewizory
 10. SONY Konsole do gier

BEST CUSTOMER CENTRICITY BRAND

 1. ALLEGRO Sklepy online
 2. BOSCH Mały sprzęt kuchenny
 3. CIF Środki czyszczące
 4. DOMESTOS Środki czyszczące
 5. FAIRY Środki do zmywania
 6. LIDL Sklepy spożywcze i kosmetyczne
 7. MEDIA EXPERT Sklepy z elektroniką
 8. NIVEA Środki do pielęgnacji włosów i ciała
 9. ROSSMANN Sklepy spożywcze i kosmetyczne
 10. SAMSUNG Smartfony

BEST SUSTAINABILITY BRAND TOP 10

 1. BIO (Lidl) Żywność organiczna
 2. BOSCH Mały sprzęt kuchenny 
 3. FAIRY Środki do zmywania
 4. GERBER Żywność organiczna
 5. GO VEGE (Biedronka) Żywność organiczna
 6. JBL Produkty audio
 7. MEDIA EXPERT Sklepy z elektroniką
 8. NIVEA Środki do pielęgnacji włosów i ciała
 9. PHILIPS Mały sprzęt kuchenny
 10. SAMSUNG Telewizory

Po raz kolejny podnosimy sobie poprzeczkę, działając na rzecz klimatu!

10 lipca 2022

Po dołączeniu do  prestiżowego Science Based Targets initiative (SBTi) przyszedł czas na Chapter Zero Poland! Marek Żołędziowski, CEO Group One, dołączył właśnie do grona szefów i członków rad nadzorczych tej globalnej inicjatywy. Dołożymy kolejną cegiełkę do przeciwdziałania zmianom klimatu. 

Czym jest Chapter Zero Poland?

To część inicjatywy powołanej przez World Economic Forum – Climate Governance Initiative. W Polsce koordynuje ją Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a jej partnerem merytorycznym jest Deloitte.

Rafał Wachnik został nowym Dyrektorem Zarządzającym Value Media

8 lipca 2022

Rafał Wachnik, dotychczasowy Chief Strategy Officer w Group One Media, objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego agencji mediowej Value Media. Jednocześnie dział strategii, za który odpowiada Rafał, zostaje przesunięty do Value Media, co jasno definiuje kierunek rozwoju spółki. Rafał będzie raportować do Kamila Wiszowatego, CEO Group One Media.

Value Media ma za sobą doskonały rok. Rekordowe wyniki biznesowe, najwyższa pozycja w rankingu Recma, nowe portfolio klientów m.in. obsługa Orange, czy całej grupy CCC na kilkunastu rynkach europejskich. Do tego najlepsze wyniki satysfakcji klientów wg badania Kantar na zlecenie MiMP na tle wszystkich agencji na polskim rynku. To efekt bardzo ciężkiej pracy dziesiątek pracowników agencji, ale i konsekwencji w realizacji strategii Value Media. Jednak nie zwalniamy tempa i definiujemy nowe, ambitne plany rozwoju. Chcemy być dla klienta strategicznym partnerem, który dzięki najszerszym kompetencjom zbudowanym pod jednym dachem Group One, rozwija swój biznes. By realizować ten cel, musimy jak najefektywniej diagnozować wąskie gardła rozwoju i wskazywać najlepsze rozwiązania do ich zniwelowania. Kluczowe zatem są kompetencje strategiczne. Nowa rola Rafała Wachnika, dotychczasowego szefa strategii, jasno definiuje kierunek rozwoju Value Media. Przez ostatnie 5 lat, Rafał wniósł ogromną wartość do naszej agencji i jestem przekonany, że jego nowa rola, umocni naszą pozycję jako challengera rynku, który wyznacza standardy w branży” – komentuje decyzję Kamil Wiszowaty, CEO Group One Media.

Value Media dawno przestało pełnić rolę tradycyjnego domu mediowego, którego zadaniem jest planowanie i zakup mediów. Dzisiaj pomagamy naszym klientom również budować platformy komunikacji (dzięki kompetencjom Change, Gong, czy Labcon), tworzymy sklepy ecommerce (dzięki kompetencjom SalesTube), wprowadzamy marki na globalne marketplace’y (dzięki kompetencjom Grow Now) czy skalujemy sprzedaż na innych rynkach (dzięki kompetencjom Mediaplus). A to tylko wycinek tego, jakie usługi świadczymy dla naszych klientów. Kompetencje zbudowane w Group One, to nasz bardzo cenny asset, ale to ich optymalne wykorzystanie, buduje naszą przewagę konkurencyjną. Moją ambicją jest umacnianie pozycji Value Media jako najsilniejszej strategicznie agencji na rynku. Dlatego strategia przestanie pełnić tylko rolę jednej z komórek agencji. Będzie centralnym punktem, z którego będzie wychodzić każda nasza rekomendacja” – dodaje Rafał Wachnik, nowy Dyrektor Zarządzający agencji.

Rafał Wachnik z branżą reklamową związany jest od 20 lat. Swoją karierę rozpoczynał w Starcomie, z którym był związany przez pierwsze 16 lat. Ostatnie 5 lat pełnił w Group One rolę szefa strategii. 

SalesTube rozpoczyna współpracę z LPP na kilkunastu rynkach

29 czerwca 2022

SalesTube, lider na rynku rozwiązań dla e-commerce i MarTech, rozpoczyna współpracę z LPP – największym producentem odzieży w Europie Środkowo-Wschodniej. Agencja MarTech & e-commerce dostarczy i wdroży technologię Google Marketing Platform, przeprowadzi szkolenia oraz zajmie się realizacją działań z zakresu programmatic dla marek Reserved i Sinsay na kilkunastu rynkach w Europie. 

Marka LPP,  zarządzająca pięcioma rozpoznawalnymi brandami: Reserved, Sinsay, Cropp, House, Mohito,  jest społecznie odpowiedzialną, polską firmą rodzinną. Gdańska spółka oferuje swoje produkty w ponad 2000 salonów, a klientów noszących odzież rodzimego giganta można spotkać już w blisko 40 krajach Europy, Afryki i Azji. 2021/22 to kolejny rok z rzędu, kiedy sprzedaż zagraniczna przewyższała wpływy z Polski i w 4Q2021/22 stanowiła już ponad 60 proc. Już blisko 30% przychodów grupy generowana jest w kanale e-commerce. 

W ramach współpracy, SalesTube zajmuje się dostarczeniem i pełnym wdrożeniem technologii Google Marketing Platform, pomocą w realizacji i optymalizacji działań na platformie, ujednoliceniem zakupu, pomiarem mediów w narzędziach GMP, edukacją zespołów in-house klienta oraz przeprowadzeniem kampanii Display & Video 360 na kilkunastu rynkach.

BIG NEWS! Dołączyliśmy do prestiżowego Science Based Targets initiative

21 czerwca 2022

Inicjatywa zrzesza aż 3134 firm z całego świata i tylko 12 podmiotów z Polski,  w tym takich liderów jak Allegro.pl, InPost, Żabka Polska czy LPP. To nasz najambitniejszy krok po podpisaniu z Fundacją WWF Polska deklaracji redukcji śladu węglowego dla neutralności klimatycznej i przygotowywanym raporcie z emisji gazów cieplarnianych. 

Co to dla nas oznacza jako firmy? 

✅Że nasze starania uznały najbardziej niezależne, międzynarodowe i wiarygodne organizacje, jak United Nations Global Compact, CDP, WWF, World Resource Institute,
✅Że musimy w ciągu 2 lat przygotować cele dekarbonizacyjne zgodne z metodą naukową, co oznacza zero zarzutu o greenwashing,
✅Że będziemy regularnie co roku ujawniać nasz ślad węglowy i postępy w jego ograniczaniu – nie ma zmiłuj!

Labcon rozpoczął współpracę z marką Kamis

5 czerwca 2022

Nasza agencja kreatywna Labcon rozpoczęła współpracę z marką Kamis. Spółka będzie odpowiedzialna za opracowanie strategii, idei kreatywnej oraz realizację całorocznej komunikacji influencerskiej. Współpraca jest wynikiem wygranej w przetargu i rozpoczęła się w maju 2022 roku.

W ramach współpracy Labcon zajmie się stworzeniem parasolowej strategii komunikacji influencerskiej, opracowaniem pomysłu kreatywnego, doborem influencerów oraz będzie odpowiedzialny za koordynację współpracy – od negocjacji po egzekucję. Wspólne działania rozpoczyna kampania dotycząca grillowania. 

Value Media Domem Mediowym roku 2022!

2 czerwca 2022

Value Media otrzymało tytuł Dom Mediowy roku 2022 magazynu MMP (Media Marketing Polska). Nasza agencja od lat oferuje najszerszy zakres usług na rynku, co po raz kolejny zostało dostrzeżone i docenione!

Raport MMP pt. “Agencje Reklamowe i Domy Mediowe 2022” powstaje na podstawie deklaracji agencji w ankietach i badania satysfakcji klientów (zleconego przez “MMP” firmie Kantar), a także wiedzy dziennikarzy serwisów: MMP24.pl i MMPOnline.pl oraz “Media Marketing Polska”.

Próbę wyjściową do badania Kantara stanowi połączenie aktualizowanej każdego roku listy klientów przesłanych do “MMP” przez agencje. W tegorocznym badaniu próba wyjściowa wynosiła 2501 osób. Natomiast wywiady zrealizowano z 1051 osobami.

Labcon obsługuje brytyjską markę LUSH Cosmetics

25 maja 2022

Agencja kreatywna 360° Labcon wprowadza na polski rynek brytyjską markę LUSH Cosmetics. Od marca 2022 odpowiada za stałą obsługę PR i influencerów, realizując tym samym globalną strategię marketingową marki.

Marka LUSH zdecydowała się na współpracę z agencją Labcon bazując na konkursie ofert z przeszłości oraz satysfakcjonującej ofercie działań wprowadzających markę na rynek polski. Labcon odpowiada za realizację komunikacji z mediami oraz influencerami, a także kreatywne rozwiązania wspierające obecność marki w digitalu.

Lush nie jest łatwą marką do zrozumienia. Chcemy rzucić wyzwanie przemysłowi kosmetycznemu z naszymi zrównoważonymi produktami i zmieniać jego oblicze naszymi kampaniami. Tworzymy piękne, świeże i ręcznie robione kosmetyki, ale jesteśmy też firmą etyczną i nasze wartości muszą być odzwierciedlone w każdej komunikacji. Tradycyjny marketing nie jest dla nas. Zwłaszcza w przypadku naszych kampanii dotyczących praw człowieka, ochrony środowiska i ochrony zwierząt potrzebujemy odważnych partnerów, którzy chcą razem z nami przełamywać nowe szlaki. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Labcon wnosi ten profesjonalizm, doświadczenie i odwagę, aby z sukcesem przeprowadzić naszą premierę Lush Poland – komentuje Tobias Kruse, Lush European Digital Communication Manager 

SalesTube z tytulem Agencji Roku oraz Grand Prix!

23 maja 2022

SalesTube rozbił bank nagród w konkursie Performance Marketing Diamonds CEE – pierwszego i jedynego w Polsce międzynarodowego konkurs skupiającego się na obszarach performance marketingu!

Organizatorem konkursu jest Izba Gospodarki Elektronicznej, której celem jest rozwój polskiej branży cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie.

A tytuł Agency of the Year otrzymała agencja SalesTube, która zdobyła aż 5 statuetek:

💎The most effective video campaign

💎Best pandemic effects

💎The most effective sales campaign

💎PERFORMANCE AGENCY OF THE YEAR

💎THE SPECIAL AWARD GRAND PRIX

Przy realizacji projektów performance zawsze liczy się efekt, dlatego zazwyczaj nie ma czasu prezentację wyników i zgłoszenia konkursowe, to jednak w tym roku postanowiliśmy pokazać kampanie realizowane wspólnie z naszymi klientami. I choć w naszej pracy nigdy nie chodzi o nagrody to nie ukrywam, że czuję wielką dumę po wczorajszej gali Performance Marketing Diamonds CEE. Takie momenty to nie tylko docenienie naszych codziennych starań, ale też motywacja do robienia jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Na tym na pewno się nie zatrzymamy – stay tuned! – komentuje Dominika (Wieczorek) Niekraszewicz, Head of Business Development w SalesTube

Wkrótce gala Best Brands Awards!

4 maja 2022

Już 15 września 2022 r.  w Centrum Praskie Koneser w Warszawie poznamy zwycięzców Best Brands Poland – pierwszego w Polsce, organizowanego przez Group One rankingu najsilniejszych marek na rynku! 

Nominowani zostali wyłonieni w kompleksowym badaniu przeprowadzonym przez GfK Polonia, partnera merytorycznego projektu. Badanie objęło 260 marek z 34 kategorii oraz 5 000 konsumentów.  

Projekt wspierają partnerzy mediowi: Telewizja Polsat sp. z o.o.Grupa Interia.plForbes PolskaForbes Women PolskaMedia Marketing Polska (MMP)HandelExtra.pl / HandelPuls Biznesu.

Szczegóły na stronie: www.bestbrands-poland.pl

BMW i Change Serviceplan rozpoczęły internetowy festiwal kreatywności

30 kwietnia 2022

Marka BMW wystartowała z projektem “BMW Kreatywne Jazdy” – internetowym festiwalem kreatywności. Aktywacja dzieli się na dwa obszary: konkurs kreatywny z nagrodami oraz nagrania masterclass stworzone m.in. przez Monikę Brodkę, Macieja Musiałowskiego czy Krzysztofa Zalewskiego. Za koncept i realizację kampanii promocyjnej odpowiada Change Serviceplan.

Pierwsza część aktywacji to konkurs kierowany do branży kreatywnej rozgrywający się w trzech kategoriach: plakat, video intro oraz jingle. W każdej z nich do wygrania jest 10 000 zł i BMW na miesiąc. Przewodniczącymi jury w poszczególnych kategoriach będą współzałożyciel magazynu Label Paweł Rafa, reżyser Michał Korzewski z Papaya Films   i muzyk Krzysztof Zalewski. 

Podczas festiwalu premierę będą miały masterclassy, w których artyści opowiedzą o kreatywności, procesie twórczym i swoich sposobach na poszukiwanie inspiracji. W materiałach video wystąpili przyjaciele marki BMW: Monika Brodka, Maciej Musiałowski, Jakub Orliński, Krzysztof Zalewski, i duet Kulesza/Pik. 

Szerokozasięgową kampanię w kanałach online prowadzi Change Serviceplan, przy wsparciu  agencji mediowej Mediaplus. Change Serviceplan odpowiada za koncept kreatywny, projekty graficzne, realizację landing page, nadzór kreatywny nad produkcją video oraz organizację konkursu. Mediaplus jest odpowiedzialne za planowanie i zakup mediów online. Produkcją video zajął się dom produkcyjny Papaya Films.

Value Media z kampanią dla marki Dobra Kaloria

29 kwietnia 2022

Marka Dobra Kaloria wystartowała z zasięgową kampanią promocyjną niemięsnych produktów na grilla. Komunikacja jest realizowana na platformach VOD, YouTube, w mediach społecznościowych oraz w formie reklamy display. Za planowanie i zakup mediów oraz optymalizację kampanii odpowiada Value Media. Agencja współpracowała z agencją MarTech & e-commerce SalesTube.

Działania promocyjne obejmują emisję spotów w kanałach online, promocję w social mediach oraz w aplikacjach zakupowych. Value Media odpowiada za strategię, planowanie i zakup mediów. Przy projekcie agencja współpracuje firmą Cut the Mustard, odpowiedzialną za opracowanie pomysłu i kreację oraz z agencją MarTech & e-commerce SalesTube.

Współpraca jest wynikiem przetargu, które Value Media wygrało w kwietniu 2022 roku.

Kampania ruszyła 29 kwietnia.

Wspieramy globalną platformę HeroToHero niosącą pomoc uchodźcom z Ukrainy

10 marca 2022

Jesteśmy partnerem globalnej platfromy crowdfundingowej HeroToHero, niosącej pomoc uchodźcom z Ukrainy. Strona została uruchomiona 7 marca przez Planet Heroes i ma połączyć tych, którzy już pomagają, ale potrzebują niezbędnych rzeczy lub dotacji finansowych — z tymi, którzy mogą ich wspierać na całym świecie. Jako partner projektu doradzamy i wspieramy pro bono w obszarze komunikacji.

Nie ma wątpliwości, że zaangażowanie Polaków w pomoc sąsiadom jest niezwykłe, jednak wyzwaniem zaczyna być odnalezienie się na tablicach ogłoszeń i zbiórek pomocowych a także wyprzedzenie faktów – co będzie dalej? Wierzymy, że ogromna liczba uchodźców będzie wymagała długofalowej pomocy. Wsparcie tysięcy Polaków zaangażowanych w pomoc będzie niewystarczające. Musimy zaangażować całe europejskie społeczeństwo obywatelskie. 

HeroToHero wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom i zajmuje się tworzeniem globalnej mapy miejsc, w których konieczna jest pomoc. W odróżnieniu od wszystkich stron, które już funkcjonują w Polsce, ta strona ma międzynarodowy zasięg, co umożliwia pozyskanie funduszy z zagranicy. Ponadto jest dostępna w 7 wersjach językowych, a kolejne są w trakcie wdrożenia. 

Korzystanie z platformy jest bezpieczne dla obu stron – osoby w potrzebie i pomagającego. Każde zgłoszenie przed publikacją jest sprawdzane pod kątem autentyczności treści, a wszyscy użytkownicy zakładający zbiórki na platformie podlegają pełnej weryfikacji.
Osoby, które potrzebują wsparcia lub mogą je okazać zapraszamy na stronę: https://herotohero.eu

Value Media oraz Mediaplus po raz pierwszy z dominującą pozycją w rankingu RECMA

10 marca 2022

W najnowszym rankingu RECMA, opiniotwórczego stowarzyszenia, które bada poziom agencji i domów mediowych, Value Media oraz Mediaplus kolejny rok z rzędu odniosły sukces. Jednak pierwszy raz w historii objęły pozycje dominujące w całym rankingu i zdobyły pierwsze miejsca aż w trzech kategoriach: Vitality, New Business, Client Portfolio Growth.

RECMA działa na rynku od 1991 roku i jest jedyną globalną firmą badawczą, która ocenia agencje mediowe w 45 krajach na całym świecie, według 19 kryteriów. Raporty te są istotnym źródłem wiedzy dla największych marek. Nasze agencje co roku zajmują wysokie pozycje w rankingu.

Wspieramy Ukrainę wraz z PAH

28 lutego 2022

W obliczu kryzysu wojennego w Ukrainie chcemy wspierać naszych sąsiadów nie tylko słowami. Liczą się realne czyny, dlatego poza wsparciem naszych pracowników z Ukrainy i ich bliskich, dołączamy do zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2015 prowadzi na miejscu stałą misję, a od kilku dni intensywnie niesie pomoc potrzebującym. 

Zmieniamy historię Eurowizji. Głusi w preselekcjach po raz pierwszy na świecie!

13 lutego 2022

Początki Eurowizji sięgają 1956 roku, ale jeszcze nigdy nie było takiego zgłoszenia. Po debiutanckim utworze “Głośniej niż decybele” grupa muzyczna UNMUTE, której wszyscy członkowie są Głusi, startuje w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Europejskiej. To przełom w eurowizyjnej historii. Pomysłodawcą akcji oraz autorem wszystkich koncepcji kreatywnych jest agencja Change Serviceplan, a agencja Labcon odpowiada za PR oraz komunikację z mediami.

Powstały w ramach protestu wykluczenia głuchych z popkultury, zespół muzyczny UNMUTE, po premierze teledysku do utworu  “Głośniej niż decybele” w ramach kampanii społecznej Polskiego Związku Głuchych, chce, aby usłyszał ich cały świat. Muzycy nie rzucali słów na wiatr migając “Nie słychać nas? Trzeba to zmienić!”. To przełomowy moment w kulturze, która z założenia ma być dostępna dla każdego. Chociaż na eurowizyjnej scenie widzieliśmy i słyszeliśmy już wiele uzdolnionych osób, czegoś takiego jeszcze nie było! 

Muzyka dla wszystkich – bez ograniczeń

Powstanie zespołu UNMUTE okazało się bardzo ważnym wydarzeniem w społeczności osób głuchych. Po raz pierwszy pokazaliśmy, że utwór muzyczny może być niedostępny dla osób słyszących. Osoby nie znające języka migowego, czyli znaczna część naszego społeczeństwa, bez tekstu czy napisów nie zrozumie tego utworu. Myślę, że pojawienie się zespołu UNMUTE na Eurowizji pozostawi trwały ślad w świadomości osób słyszących w Polsce i w Europie, pokaże, że głusi też mogą być artystami i twórcami, że muzyka również powinna być dostępna dla wszystkich. Ponadto będziemy mogli liczyć na wsparcie głuchej społeczności z całej Europy” – mówi Krzysztof Kotyniewicz, Prezes Polskiego Związku Głuchych.

To niesamowite wydarzenie dla świata, jest jeszcze czymś więcej dla samych artystów. Jak oni czują się, jako pierwsi Głusi zgłoszeni do polskich preselekcji Eurowizji?

To jest dla nas wysoko postawiona poprzeczka, ale możemy pokazać Głuchym, że jesteśmy. Oni potem mogą brać z nas przykład i działać dalej. W Eurowizji biorą udział osoby z różnych kultur, my też mamy swoją kulturę. Bierzemy w niej udział, żeby pokazać, że Głusi też mogą” – mówią jednogłośnie wszyscy członkowie zespołu UNMUTE. 

Branża muzyczna jednogłośnie na “TAK!”

Zgłoszenie do preselekcji Eurowizji wzbudza emocje nie tylko w grupie młodych artystów, ale także w odbiorcach muzyki. Inicjatywę popierają również dziennikarze muzyczni. 

Niezwykły projekt potwierdzający, że czasem kilka dźwięków znaczy więcej niż tysiąc słów. Kibicuję całym sercem i coś mi podpowiada, że europejska publiczność mogłaby ich pokochać. Trudno o bardziej otwarte i tolerancyjne miejsce od Eurowizji. Mam nadzieję, że niebawem będzie o nim bardzo głośno” – komentuje Kamil Baleja, prezenter porannego programu w Radiu Złote Przeboje. 

Podobnie uważa Jarek Szubrycht, dziennikarz muzyczny „Gazety Wyborczej” i redaktor naczelny „Nowej Gazety Magnetofonowej“ – “Z zachwytem wysłuchałem piosenki i obejrzałem teledysk UNMUTE, dopominający się o dostęp dla Głuchych do uczestnictwa w kulturze, a więc i w jej współtworzeniu. Czy utwór „Głośniej niż decybele” powinien być brany pod uwagę jako polski kandydat do konkursu Eurowizji? Oczywiście! Czy powinien wygrać? Nie wiem. Powinien wygrać najlepszy. Trzymam kciuki. I czekam na całą płytę.

Ten manifest osób głuchych jest ważny dla całej branży muzycznej. Swój entuzjazm i zachwyt zabrał Michał Szpak, który reprezentował Polskę podczas Eurowizji w 2016 roku.
– “FANTASTYCZNE! Eurowizja od lat nie jest tylko konkursem wielkich głosów, ale przede wszystkim kreatywności. Cały świat powinien docenić tę wizję na muzykę. Poruszające i pełne energii zarazem.”

Artysta jest przekonany, że we współpracy z dobrym reżyserem zespół może stworzyć niezwykłe widowisko, które trafi do serc ludzi. – “Od kilku lat reprezentujemy bardzo starodawny sposób realizacji performance. Ten zespół i współczesne kreatywne show? Wierzę, że to może podbić całą Europę.” – dodaje Szpak. 

O zgłoszeniu UNMUTE do polskich preselekcji Eurowizji wypowiedziała się też Sarsa, polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która była typowana do udziału w Eurowizji przez szwedzkie portale w 2016 r. – “​​Specjalizując się w muzykoterapii kamertonowej zrozumiałam, że dźwięk to przede wszystkim strumień wibracji, który wnika do naszego wnętrza nie tylko przez zmysł słuchu. Ta energia, w zależności od intencji twórcy, niesie różne przekazy i budzi różne emocje. Eurowizja to niewątpliwie okazja do budowania w ludziach świadomości, że wszyscy jesteśmy równi, że różnorodność jest piękna, że ta niewidoczna nić jaką jest dźwięk łączy nas niezależnie od wszelkich różnic, doświadczeń, gradacji wartości, czy zmysłów jakimi odbieramy świat” – mówi Sarsa. 

To historyczny moment, który na zawsze może zmienić naszą kulturę. Niech głosy Głuchych usłyszy cały świat!

Serviceplan Health i Change Serviceplan rozpoczynają współpracę z Phytopharm

10 lutego 2022

Pierwszym wspólnym projektem spółek jest kampania promująca Bronchosol – syrop na każdy rodzaj kaszlu, działający na wszystkich etapach infekcji. 

Phytopharm to nowoczesna firma działająca w branży farmaceutycznej. Zajmuje się sporządzaniem substancji czynnych oraz ekstraktów roślinnych do produkcji suplementów diety i leków, a także wytwarzaniem gotowych wyrobów bazujących na składnikach naturalnego pochodzenia. Firma działa na rynku od 1949 roku.

Współpraca jest wynikiem przetargu wygranego przez Serviceplan Health / Change Serviceplan w grudniu 2021. Wybór spółek należących do Group One komentuje Agnieszka Filipiak, Dyrektor Marketingu, Phytopharm:

“Według wyników przeprowadzonych przez nas badań konsumenckich, plan komunikacji opracowany przez Serviceplan Health charakteryzuje się największym potencjałem biznesowym. Ponadto uważamy, że wybrany przez nas partner dostarcza wysokiej jakości usługi oraz ma spore doświadczenie branżowe”.

W ramach kampanii promującej produkt powstały spoty 30”, 15” i BBS, które zostaną wyemitowane w TVN, TVP. Kampania została wyprodukowana przez Studio Garaż a wyreżyserowana przez Adrian Chudek. Za postprodukcję odpowiedzialne było studio Badi Badi.

Change Serviceplan i Media Republic rozpoczynają trzeci rok współpracy z Mlekpolem

8 lutego 2022

Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie po raz trzeci powierzyła realizację najnowszej kampanii serków śmietankowych „Łaciate” zespołowi agencji Change Serviceplan i Media Republic.

Zapoczątkowana w 2020 roku platforma komunikacji “ŁaciaTy i JA” każdego roku eksploruje nowe obszary. W najbliższych miesiącach przybierze kształt “ŁaciaTy i Ja” i tyle okazji, żeby się zbliżyć. Oznacza to, że serki do smarowania Łaciate będą inspirowały do celebrowania nie tylko powszechnie znanych i obchodzonych świąt, ale także poszukiwały nowych. W myśl zasady “każda okazja jest dobra” marka podpowiada, jak przy niewielkim wysiłku przygotować i zaskoczyć innych i siebie pyszną potrawą, na bazie serka Łaciatego. 

Wielomiesięczna aktywacja konsumencka rusza w lutym a pierwszą okazją do eksplorowania nowych smaków są Walentynki. Sercem działań reklamowych będzie serwis laciatyija.pl, wspierany kampanią video, banerową, działaniami w social mediach, dodatkowymi aktywacjami oraz udziałem influencerów. 

Za strategię, kreację i produkcję odpowiada agencja Change Serviceplan, a zakupem mediów zajął się dom mediowy Media Republic. Tym samym, spółki rozpoczynają trzeci rok współpracy ze spółdzielnią Mlekpol.

Value Media rozpoczyna współpracę z Profi i Jemy Jemy

2 lutego 2022

Zakres działań spółki obejmie strategię, planowanie i zakup mediów. Pierwszym wspólnym projektem marek jest launch linii pełnowartościowych zup Jemy Jemy. Profi S.A to kolejna silna polska firma, która obok Eobuwie, Dawtony czy Komfortu dołączyła w ostatnich miesiącach do grona klientów agencji.

Współpraca jest wynikiem przetargu wygranego przez Value Media pod koniec 2021 roku. 

“Wykorzystując siłę grupy, Value Media będzie miało okazję przekuć zintegrowane kompetencje z kilkunastu dziedzin do wzmacniania pozycji lidera Profi na rynku. Mamy wszystkie narzędzia, które pozwolą nam rozwinąć olbrzymi potencjał tej polskiej marki z tradycjami i cieszymy się, że nasz nowy Partner biznesowy powierzył nam to zadanie” – mówi Kamil Wiszowaty, CEO Group One Media.

Sebastian Pender, Dyrektor Marketingu w Profi, argumentuje wygraną Value Media w następujący sposób:

„Głównym kryterium wyboru partnera biznesowego była ekspertyza i doświadczenie zespołu w obszarze skutecznej i zintegrowanej komunikacji online. Oferta Value Media, SalesTube i Labcon wyróżniła się pod tym względem, dlatego zdecydowaliśmy na podjęcie strategicznej współpracy. Dodatkowym atutem, który utwierdził nas w podjętej decyzji, jest wysoki poziom serwisu i szybkość działania dedykowanego teamu”. 

Pierwszy wspólny projekt spółek już wystartował – to kampania launchująca markę pełnowartościowych zup gotowych Jemy Jemy. Obejmuje ona emisję spotów w kanałach online, promocję w social mediach, działania rich media, reklamy display oraz współpracę z influencerami. Value Media będzie pracować w modelu House of Communication z naszymi dwoma innymi spółkami: wsparcie w zakresie biddable media zapewni agencja martech & e-commerce SalesTube, a agencja kreatywna Labcon będzie odpowiadać za influencer marketing. 

W kolejnych miesiącach Value Media zajmie się także promocją kolejnej marki z portfolio Profi S.A. – pasztetów Profi. 

GONG + #zerowaste + Kasia Nosowska = dobro

1 lutego 2022

Agencja GONG zrealizowała pierwszy polski teledysk #zerowaste z Kasią Nosowską we współpracy z ING Bankiem Śląskim! Artystka w utworze promuje coraz bardziej popularną i niezwykle istotną ideę zero waste.

Projekt powstał w kooperacji z ING Bankiem Śląskim, który wykorzystał nagranie wokalistki w swojej reklamie. Teledysk do singla pt. „Wystarczy” można obejrzeć tutaj: JqF43LAeiHo

Celem „zero marnowania” jest zminimalizowanie produkcji odpadów, a tym samym zaprzestanie zanieczyszczania środowiska naturalnego. Idea ta została wykorzystana podczas całej akcji: scenografia pochodzi z drugiego obiegu i jest inspiracją do tego, aby zacząć stawiać sobie pytania o sens ciągłego kupowania nowych rzeczy. GONG odpowiada za aktywację i działania z influencerami.

Mediaplus realizuje kampanię marki Purella i NutriBullet “Superfoody na co dzień”

31 stycznia 2022

Marka Purella wyemitowała 4. sezon serialu internetowego „Superfoody na co dzień”, przygotowanego wspólnie z producentem blenderów NutriBullet. Za realizację akcji odpowiada agencja mediowa Mediaplus, działająca we współpracy z agencją kreatywną Labcon. 

Pierwszy odcinek został wyemitowany 24.01.2022 i jest dostępny na platformie YouTube. Cała produkcja składa się z czterech epizodów, publikowanych w tygodniowych odstępach. Prowadzącym 4. sezonu jest Grzegorz Zawierucha – zwycięzca MasterChef Polska. Poza nim w programie pojawi się 4 wyjątkowych gości: Hanna Stolińska, Agnieszka Cegielska, Kinga Paruzel oraz Mateusz Zielonka. W każdym odcinku prowadzący razem z nimi przygotowuje ciekawe potrawy z użyciem superfoodów, przedstawiając w ten sposób widzom możliwości i sposoby wykorzystania tego rodzaju jedzenia.

Za realizację kampanii “Superfoody na co dzień” odpowiada agencja mediowa Mediaplus, działający we wsparciu agencji kreatywnej Labcon. Mediaplus zajęło się zakupem oraz planowaniem mediów. Labcon natomiast odpowiada za stworzenie kreacji i contentu marki NutriBullet w social mediach.

Marka NutriBullet należy do portfolio grupy De’Longhi, z którą współpracujemy od 2020 roku.

Realizujemy plan osiągnięcia neutralności klimatycznej dzięki współpracy z Planetly

21 stycznia 2022

Group One rozpoczyna współpracę z Planetly – firmą specjalizującą się we wsparciu biznesu w sprawach klimatycznych i dekarbonizacyjnych. Jej wynikiem ma być obliczenie śladu węglowego grupy i przygotowanie raportu emisji wraz z celem neutralności, a finalnie również przystąpienie do prestiżowej organizacji Science Based Target initiative.

Planetly to niemiecka firma specjalizująca się w tworzeniu narzędzi software’owych do obliczania emisji CO2, budowaniu strategii dekarbonizacyjnych, wyznaczaniu celów neutralności oraz doborze działań obniżających ślad węglowy i kompensujących emisję. Współpraca z Planetly została zainicjowana przez Serviceplan Group, międzynarodową grupę komunikacyjną, której Group One jest częścią. Jednak poza wspomnianym pomiarem emisji i stworzeniem raportu, polska grupa zdecydowała się na działania na większą skalę.

“Z dużą radością mogę powiedzieć, że Group One, jako pierwsza firma w branży mediowo-marketingowej w Polsce, jest na najlepszej drodze do przystąpienia do prestiżowej inicjatywy Science Based Target initiative. SBTi powstała w wyniku zrzeszenia ekspertów z najbardziej wiarygodnych organizacji pro-klimatycznych: WWF, United Nations Global Compact, Carbon Disclosure Project oraz World Resource Institute. Jej celem jest wsparcie biznesu w wyznaczaniu ambitnych celów klimatycznych i wdrażaniu strategii obniżania emisji CO2. Dziś podejmujemy zdecydowane działania na rzecz walki o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń i dajemy przykład całemu rynkowi swoją postawą” – mówi Sylwia Jedyńska, Sustainability Manager Group One. 

Do tej pory tylko 7 marek w Polsce może się pochwalić członkostwem w SBTi. Są to Allegro, Żabka, Deloitte CE, Canpack Group, JMB Wind Engineering, Ciech i Heinz Glass Działdowo. 

Nasze starania o dołączenie do SBTi to potwierdzenie, że temat klimatu traktujemy tak poważnie jak to możliwe. To dla nas duży krok, ale mamy poczucie, że czas drobnych zmian już minął. W SBTi nie ma miejsca dla podmiotów uprawiających greenwashing – liczą się konkretne działania przynoszące mierzalne efekty. Nie boimy się tego” dodaje Marek Żołędziowski, CEO Group One.

Mierząc poziom emisji CO2 Planetly wspiera Group One w realizacji deklaracji, którą marka podpisała z WWF Polska w czerwcu tego roku. Współpraca Planetly i Group One już się rozpoczęła. W 2022 grupa otrzyma wyniki raportu i przystąpi do procesu uzyskiwania statusu „committed” według standardów SBTi.

Value Media i SalesTube z kolejną kampanią dla marki OYAKATA w Rosji

20 stycznia 2022


Startuje kolejna odsłona kampanii wizerunkowej japońskich dań i zup instant  „SMAK JAPONII. O YA!” marki OYAKATA (Ajinomoto Poland). Na jesieni działania promocyjne były prowadzone na rynku niemieckim, włoskim, czeskim i rumuńskim, a od 17 stycznia obejmą także Rosję. Za strategię, planowanie i zakup mediów online na wyżej wymienionych rynkach odpowiadają spółki Group One: agencja mediowa Value Media i agencja martech & e-commerce SalesTube.

Promowana linia produktów OYAKATA obejmuje japońskie dania typu Yakisoba (Japońska Wołowina, Japońskie Curry, Japoński Kurczak Teriyaki, Japoński Klasyczny) oraz zupy Ramen (Pork Ramen, Chicken, Miso, Soy Sauce).

Nowy flight kampanii obejmuje emisję spotów na YouTube i w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Tik Tok, Twitch), a także emisję reklam w displayu. 

OYAKATA to marka firmy Ajinomoto Poland stanowiąca część japońskiej korporacji Ajinomoto Group. OYAKATA to oryginalne dania i zupy inspirowane kulturą i kuchnią Kraju Kwitnącej Wiśni, łączące w sobie tradycję i nowoczesność. Marka OYAKATA rozszerzyła w lutym’21 ofertę o dania inspirowane kuchnią azjatycką: Pad Thai Chicken, Korean Barbecue.

Value Media rozpoczyna 13. rok współpracy z Amica

12 stycznia 2022

Agencja mediowa Value Media, należąca do grupy komunikacyjnej Group One, w wyniku wygranego przetargu zajmie się strategią mediową, planowaniem oraz zakupem mediów online dla marki Amica. Tym samym, dom mediowy jako partner biznesowy rozpoczyna z marką już 13. rok współpracy. 

W 2022 roku Value Media będzie również odpowiedzialne za realizację kampanii TV na rynkach skandynawskich – w Norwegii oraz Finlandii. 

Przez ostatnie kilkanaście lat Value Media niejednokrotnie udowodniło, że jest partnerem biznesowym z niezwykle szerokimi kompetencjami i znajomością rynku. Podczas ostatniego przetargu zespół ponownie wykazał się kompleksowym podejściem do strategii i najwyższym poziomem obsługi – dlatego cieszymy się, że możemy rozpocząć wspólnie 13. rok działań” – mówi Paweł Rydz, Dyrektor Marketingu Amica.

Value Media w działaniach dla Klienta wesprze agencja martech & e-commerce SalesTube. Współpraca obejmie m.in. takie kanały jak Paid Social, SEM, Programmatic Buying & Direct. 

Amica to polski producent sprzętu AGD i krajowy lider w sprzedaży kuchenek i piekarników. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1945 roku, a od 1997 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa Amica jest obecna na 60 rynkach na całym świecie. W całej Europie Amica zatrudnia ponad 3000 pracowników. W 2019 roku uzyskała blisko 600 mln przychodu.

Value Media wygrało przetarg na obsługę Orange

3 stycznia 2022

Value Media wygrało przetarg na kompleksową obsługę mediową marki Orange. Zakres naszych prac obejmuje strategię, zakup i planowanie wszystkich mediów.

Po raz kolejny udowodniliśmy, zgodnie z jedną z wartości firmy – WE TRY HARDER! Nie mam wątpliwości, że to dzięki sile kompetencji zgromadzonych w całym Group One tworzymy najlepsze strategie, pokazując tym najlepiej jaka wielka siła tkwi w claimie marki Orange: Together we can do more. Kluczowe były też niewątpliwie warunki zakupu mediów, które w naszym przypadku okazały się najlepsze. Bardzo się cieszymy na okoliczność współpracy z Orange i bardzo dziękujemy za powierzone nam zaufanie” – komentuje Kamil Wiszowaty, CEO Group One Media i Managing Director Value Media.

Współpraca z Orange ruszyła od stycznia 2022.

Value Media z kampanią launchującą wódkę WYJEBONGO

22 grudnia 2021

WYJEBONGO, wódka o smaku marakui wyprodukowana przez Alembik Polska, zadebiutowała na polskim rynku. WYJEBONGO będzie dostępne wyłącznie w sieci sklepów Żabka oraz na www.browar-tenczynek.pl. Pomysłodawcą alkoholu jest Janusz Palikot. Za kampanię launchującą nowość odpowiada agencja mediowa Value Media.

Zamknięcie lokali gastronomicznych podczas pandemii przełożyło się na zmiany preferencji konsumentów w sferze alkoholi. Klienci, którzy dotychczas najchętniej zamawiali piwo i mocniejsze trunki w restauracjach i barach, zostali zmuszeni do zmiany nawyków i zakupu alkoholu w sklepach, by spożywać je w domach. Spowodowało to zwiększenie ilości kupowanych mocnych alkoholi kosztem piwa. W 2020 roku odnotowano około 6% wzrost wartości sprzedaży alkoholu w stosunku do roku 2019. 

– „Idea „WYJEBONGO,” powstała w trakcie dialogu z followersami w moich mediach społecznościowych. WYJEBONGO to skrótowy zapis filozofii życia opartej o luz i dystans, także do siebie. Nowa, unikalna wódka o 40% zawartości alkoholu bazuje na innowacyjnej recepturze. Łączy w sobie dwie technologie – rektyfikacji, używanej głównie do produkcji wódki oraz destylacji w produkcji okowit i whisky. WYJEBONGO to wódka mocna, ale poprzez połączenie z destylatem i aromatem marakui zyskuje przyjemny dla podniebienia smak.  W dobie pandemii widać skłonność ludzi do konsumowania coraz lepszych jakościowo i droższych produktów. Dlatego wierzę, że WYJEBONGO spotka się z dobrym przyjęciem konsumentów poszukujących czegoś wyjątkowegomówi Janusz Palikot, właściciel Alembik Polska i pomysłodawca wódki WYJEBONGO.

Planowaniem i zakupem mediów do kampanii realizowanej w kanałach online zajęło się Value Media we współpracy z agencją SalesTube. Spółki kolejny raz realizują projekt dla Browaru Tenczynek w modelu House of Communication.

Kampanie naszych spółek docenione w Mixx Awards 2021 

20 grudnia 2021

Agencje Change Serviceplan, Labcon, Value Media i GONG w ścisłej czołówce najlepszych kampanii w kategoriach NGO&CSR, Content Marketing i Best Use of Social Media.   

Kilka nagród dla Change Serviceplan za kampanię dla BLIKA. Srebro w kategorii Content Marketing za ,,Przelej słowa – piosenka BLIKIEM pisana”, brąz za tę samą kampanię, ale w kategorii Best Use of Social Media, a także brąz za ,,Shopsharing” w dwóch kategoriach. Labcon i Value Media otrzymały brąz za akcję ,,Hejter za Dychę” dla Browaru Tenczynek w kategorii Public Service, Non-profit Campaign & CSR. Agencja GONG wyróżniona za kampanię ,,Porozmawiajmy o Pie@#&!$” dla ING Bank Śląski w kategorii Content Marketing. 

Jesteśmy dumni i mamy kolejny powód do świętowania! 

Group One otwiera biuro w Krakowie

10 grudnia 2021

Otwieramy biuro stacjonarne w Krakowie. Mimo pandemii nieustannie poszerzamy portfolio klientów i bijemy rekordy w rekrutacji nowych osób.

Aktualnie w Krakowie są zatrudnieni doświadczeni specjaliści zakresu SEM oraz Intelligence Division z SalesTube. Do końca roku zespół powiększy się o kolejne osoby.

Rozwój SalesTube w Małopolsce jest odpowiedzią na potrzeby zrekrutowanych pracowników oraz potencjał krakowskiego rynku. To jeden z czołowych ośrodków akademickich w kraju oraz centrum biznesowe południowej Polski. 

“Po roku pandemii okazało się, że priorytetem dla naszych nowych pracowników nie jest tryb zdalny, ale właśnie możliwość pracy z biura, tyle że bez konieczności relokacji do Warszawy. Nie chcieliśmy rezygnować ze świetnych specjalistów, których znaleźliśmy w Krakowie, dlatego stworzyliśmy im takie warunki do pracy, jakich potrzebowali”- mówi Magdalena Pobikrowska, Head of Biddable Media w SalesTube.

W całym Group One, od marca 2020 funkcjonuje hybrydowy model pracy, co oznacza, że firma jest otwarta na rekrutację talentów z całej Polski, a nawet świata. Grupa w niedalekiej przyszłości rozważa też inne lokalizacje poza Warszawą, Krakowem, Gdańskiem i Wrocławiem na ekspansję spółek w kontekście biur stacjonarnych. 

EFFIE AWARDS dla Change za kampanię dla BLIKA

6 grudnia 2021

Agencja Change Serviceplan zdobyła aż trzy nagrody w tegorocznym konkursie EFFIE za kampanię dla BLIKA!

 1. Srebro w kategorii Long Term Marketing Excellence
 2. Srebro w kategorii React & Defend za kampanię Shopsharing
 3. Brąz w kategorii Finanse, również za Shopsharing

EFFIE jest największym konkursem marketingowym na świecie. Wyznacza standardy efektywności, edukuje i inspiruje całą branżę. 

Labcon ze Złotym Spinaczem

5 grudnia 2021

Agencja kreatywna Labcon zdobyła złoto za akcję ,,Hejter za Dychę” dla Doctor Brew (Tenczynek Brewery) w kategorii Social Media w największym w Polsce konkursie branży PR Złote Spinacze oraz nagrodę specjalną od Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Golden Drum.

Z kolei kampania ,,Moc wiesiołka” prowadzona przez dział PR dla marki Oeparol klienta Adamed została nagrodzona srebrem w kategorii PR produktowy.

Złote Spinacze mają na celu zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży public relations poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów w obszarze public relations zrealizowanych w Polsce.

Konkurs ma charakter otwarty, kierowany jest do wszystkich podmiotów realizujących kampanie PR w Polsce: agencji PR, działów PR i komunikacji, firm i instytucji, organów samorządowych i organizacji pozarządowych. Prace konkursowe są oceniane przez ponad 80-cio osobowe Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele organizacji biznesowych i pozarządowych, praktycy oraz eksperci branży PR i mediów w Polsce, a także autorytety środowiska akademickiego.

Value Media z launchem piwa BUH w wersji bezalkoholowej

12 listopada 2021

Po sukcesie alkoholowego piwa BUH, przyszedł czas na BUHa bezalkoholowego. Jak pisze na swoim profilu Przyjazne Państwo – “Alkohol wyparował, konopia została!”. Za launch kampanii promującej nowość w ofercie Browaru Tenczynek odpowiada agencja Value Media.

Browar Tenczynek pokazał, że zdecydowanie podąża za rosnącym trendem konsumpcji piw bezalkoholowych. Zachowanie wysokiej jakości produktu wraz ze znanym i lubianym, orzeźwiającym smakiem piwa to ukłon dla wszystkich fanów tradycyjnego BUHa. Nowy, długo wyczekiwany BUH bezalkoholowy z charakterystycznym dla tej serii dodatkiem suszu konopnego pojawił się właśnie w sklepach.

Launchowi nowego produktu towarzyszą działania marketingowe prowadzone w digitalu. Ich realizacją zajęły się spółki należące do Group One: agencja mediowa Value Media oraz agencja martech & e-commerce SalesTube. Agencja Labcon odpowiada za przygotowanie produktowego landing page. W komunikacji jak i kreacji marka podkreśla, że cała receptura i niezapomniane doznania czekają na fanów BUHa zarówno w wersji z, jak i bez alkoholu. 

Na chwilę obecną BUH bezalkoholowy jest dostępny w sklepie online Browaru Tenczynek, jak i w sieci sklepów Żabka. Właścicielem spółki Przyjazne Państwo jest Janusz Palikot, Tomasz Czechowski oraz Kuba Wojewódzki. 

Launch BUHa to kolejny wspólny projekt, który spółki Group One prowadzą dla Browaru Tenczynek w modelu House of Communication.

Value Media z kampanią jesienno-zimową dla MODIVO

28 października 2021

Multibrand MODIVO umacnia swoją pozycję lidera #fashiontech, prezentując najnowszą kampanię na sezon jesień-zima 2021/22 z wykorzystaniem technologii CGI. Strategią, planowaniem i zakupem mediów w TV zajmuje się agencja Value Media. 

W sezonie jesień-zima 2021/2022 MODIVO postawiło na futurystykę i baśniowy wymiar kreacji. Marka poprzez kadry pełne ukrytej symboliki zachęca konsumentów do poszukiwania swojego stylu. Wbrew nadchodzącej jesiennej aurze, MODIVO stawia na intensywne, żywe kolory.

Za zakup mediów w TV (stacje główne i tematyczne Polsatu oraz TVN) odpowiada Value Media. Najnowsza kampania to kolejna odsłona współpracy agencji należącej do Group One i MODIVO. Value Media od lutego 2021 zajmuje się strategią, planowaniem i zakupem mediów dla marek eobuwie.pl oraz MODIVO na rynku polskim, włoskim, chorwackim i słoweńskim.

Spot wyprodukowany przez Papaya Films można obejrzeć pod linkiem: MODIVO Jesień/Zima 2021

Uzupełnieniem materiału video są zdjęcia autorstwa Agaty Serge.

Kampania ruszyła 16 września 2021 r.

Value Media wygrywa przetarg na obsługę mediową marki KOMFORT

25 października 2021

Value Media we współpracy z SalesTube, wygrywa przetarg na obsługę mediową marki KOMFORT. Zakres współpracy obejmuje strategię, planowanie i zakup mediów w kanałach online, a także analitykę. To kolejna polska marka obok Eobuwie, Modivo oraz Dawtony, która w tym roku dołączyła do grona klientów agencji.

“Praca z liderem rynkowym i technologicznym z blisko 30-letnim doświadczeniem, to wyzwanie, które podejmujemy z dużą satysfakcją. Jesteśmy pewni, że dzięki ogromnemu zapleczu specjalistów i najlepszym kompetencjom w obszarze e-commerce, jesteśmy dobrze przygotowani do wspierania rozwoju tak wyjątkowej, polskiej i szybko rozwijającej się marki jaką jest Komfort” – mówi Kamil Wiszowaty, CEO Group One Media.

“Głównym kryterium wyboru partnera biznesowego była ekspertyza i doświadczenie w obszarze  obsługi podmiotów, które mają wiodącą pozycję na rynku handlu detalicznego w sprzedaży online. Zwracaliśmy szczególną uwagę na kompetencje w obsłudze kanałów performance marketingowych. Value Media wyróżnia się pod tym względem, dlatego zdecydowaliśmy na podjęcie strategicznej współpracy” – mówi Michał Chyczewski, Wiceprezes Komfort.

Współpraca marek ruszyła w listopadzie 2021 r. Umowa została podpisana na 3 lata.

Value Media i Mediaplus w czołówce rankingu RECMA

10 października 2021

W najnowszym zestawieniu RECMA, opiniotwórczego stowarzyszenia, które bada poziom agencji i domów mediowych, Value Media i Mediaplus zajmują następujące miejsca: 1. w kategorii Vitality, 2. w kategorii Client Portfolio oraz 4. w total zestawieniu, jako najsilniejsze niezależne agencje.

Raporty przygotowane przez RECMA stanowią źródło wiedzy dla największych firm z ponad 90 krajów i są opracowywane w oparciu o cztery główne zestawy kryteriów: konkurencyjność, rozmach (rozumiany jako rozwój biznesu, zdobyte nagrody i zatrudniane talenty), dywersyfikację usług (także digitalowych) oraz możliwości w zakresie prowadzenia dużych projektów opartych o trwałe relacje. 

Od początku obecności w rankingach agencje Group One systematycznie pną się w górę. 

Best Brands po raz pierwszy w Polsce!

1 października 2021

Group One, we współpracy z GfK, startuje na polskim rynku z międzynarodową nagrodą “Best Brands Awards”, przyznawaną najsilniejszym markom na danym rynku oraz tym, którzy stoją za ich sukcesem. Ranking, obecny m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji czy Rosji, wyróżnia unikalna metodologia badania, łącząca sukces rynkowy marki oraz siłę jej relacji z konsumentem. Partnerem merytorycznym jest największa niezależna grupa komunikacyjna w Europie – Serviceplan Group.

Best Brands Award to niezależna, międzynarodowa nagroda w obszarze marketingu, przyznawana na podstawie kompleksowego badania GfK, globalnego lidera w dziedzinie analityki danych. Nazywana powszechnie “Oscarami marketingu” od lat cieszy się wysokim uznaniem i zaufaniem branży oraz silnych partnerów mediowych na liczących się rynkach europejskich, jak również w Rosji i w Chinach. 

Ranking Best Brands został zainicjowany ponad 18 lat temu w Monachium przez Serviceplan Group, w celu promowania najlepiej zarządzanych marek na rynku niemieckim oraz wyróżnieniu tych, którzy stoją za ich sukcesem. W tym roku do tej grupy dołącza Polska i Wielka Brytania.  

“Ranking Best Brands sukcesywnie rozwija się na świecie od wielu lat, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że już czas na polską edycję. Mamy wieloletnie doświadczenie w budowaniu silnych marek i wdrażaniu pozytywnej zmiany w biznesie, dlatego Group One wprowadza tę niezależną międzynarodową nagrodę w obszarze marketingu do Polski razem z Serviceplan Group i GfK. W odróżnieniu od innych tego typu rankingów, tu decydujący głos mają konsumenci a unikalna metodologa badania będzie źródłem cennych informacji o sile i kondycji marek na naszym rynku” – mówi Marek Żołędziowski, CEO Group One.

To nie przypadek, że za Best Brands stoją silni gracze na rynku marketingowym jak Serviceplan Group oraz Group One. Budowanie marki w tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości wymaga dużej uważności i obserwacji rynku, innowacyjnego podejścia oraz zintegrowania wszystkich działań, które składają się na jej przewagę konkurencyjną i sukces komunikacyjny. 

Uroczysta gala wręczania nagród odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. w Warszawie. 

Value Media we współpracy z Labcon prowadzi kampanię dla Everli

30 września 2021

Marka Everli wystartowała z największą kampanią wizerunkową w historii firmy w Polsce. Komunikacja jest realizowana w TV, radiu, OOH i digitalu. Za planowanie i zakup mediów offline odpowiada agencja mediowa Value Media. Agencja kreatywna Labcon zajęła się współpracą z influencerami oraz adaptacją formatów wybranych kreacji.

Everli.pl to platforma zakupowa online, która dostarcza starannie wybrane produkty pod drzwi klientów w 34 miastach na terenie kraju. Za pomocą aplikacji i strony www użytkownicy mogą składać zamówienia na zakupy w najpopularniejszych supermarketach w Polsce. 

Najnowsza kampania podkreśla wyróżniki Everli względem konkurencji. W przeciwieństwie do wielu podobnych usług na rynku, Everli oferuje klientom usługę wykonania zakupów przez dedykowanego Shopera – osobę, która w przemyślany sposób dobierze produkty zgodnie z listą, ale jednocześnie zachowa elastyczność np. w przypadku braków na sklepie.

Zakupem mediów offline zajęła się agencja mediowa Value Media. Spoty będą emitowane w TV i radiu, a reklamy OOH pojawią się w przestrzeni miejskiej. Everli zdecydowało się również na współpracę z influencerami w mediach społecznościowych, którą koordynuje agencja kreatywna Labcon. Działania w tym zakresie ruszą w październiku.

Komunikacja w radiu wraz ze spotami w TV wystartowały we wrześniu 2021, w listopadzie uruchomiono nośniki OOH.

Spółki Group One z kampanią społeczną o wykluczeniu głuchych z popkultury

20 września 2021

W Międzynarodowy Dzień Głuchych wystartowała największa tak głośna kampania społeczna Polskiego Związku Głuchych, podejmująca temat wykluczenia osób głuchych z życia społecznego i kulturalnego. Na znak protestu przeciw ograniczeniom, przedstawiciele środowiska stworzyli w ramach tego projektu zespół muzyczny – UNMUTE, którego wszyscy członkowie są głusi. Wczoraj swoją premierę miał teledysk do ich debiutanckiego utworu “Głośniej niż decybele”

Czy wiecie, że Głusi czują muzykę całym ciałem? Nie wiecie też jak bardzo są wykluczeni z popkultury, która z samego założenia powinna być egalitarna i dostępna dla wszystkich. W eterze wciąż panuje cisza na temat tych, którzy wiedzą o niej najwięcej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Tygodnia Głuchych, Polski Związek Głuchych przygotował nietypową kampanię społeczną, w ramach której powstał zespół UNMUTE – składający się z głuchych członków. 

Kampanii towarzyszy teledysk do singlowego utworu „Głośniej niż decybele”. Autorem tekstu utworu jest Michał Pakuła, muzykę skomponował Michał „FOX” Król, teledysk wyreżyserował Łukasz Zabłocki, a zdjęcia do okładki singla wykonał Łukasz Ziętek.

Za koncept kreatywny i realizację projektu odpowiedzialna jest agencja Change Serviceplan. Komunikacją kampanii społecznej w mediach i social mediach, a także współpracą z licznymi influencerami i artystami z branży muzycznej zajęła się agencja Labcon. Za planowanie i pozyskanie mediów online odpowiadało Value MediaSalesTube pozyskało grant na kampanie płatne w SEM i social mediach oraz przeprowadziło działania we współpracy z partnerami sieci SalesTube Affiliate Network, a Media Republic zajęło się strategią w mediach ALT.

Teledysk zespołu Unmute dostępny na kanale YouTube https://youtu.be/9UGugx5emUs oraz oficjalnej stronie projektu ​​https://www.unmute.pl/

Hashtagami kampanii są #glosniejnizdecybele i #unmute

Value Media z kolejną międzynarodową kampanią dla eobuwie.pl

15 września 2021

Jesienno-zimowa kampania eobuwie.pl pod hasłem „Tu zaczyna się nowa historia” ruszyła właśnie w 10 europejskich krajach. Marka kontynuuje założenia wiosennej edycji, pokazując jak ważne w naszym życiu są ….buty. Za planowanie i zakup mediów w Polsce oraz w Chorwacji, Słowenii i we Włoszech odpowiada Value Media.

Aktualna komunikacja stanowi rozwinięcie wiosenno-letniej koncepcji pod hasłem „Każda para tworzy nową historię”. 

„Clou kampanii FW2021 to nowy rozdział, pisany jak zawsze we własnym, indywidualnym stylu. Marka dba o to, by proces zakupowy był maksymalnie prosty i przyjemny, dlatego oferuje bezpieczne, darmowe dostawy i szybkie zwroty. Zakupy można zrobić online, w sklepie stacjonarnym, przez telefon lub w aplikacji mobilnej” – komentuje nowe działania Beata Dąbrowska, Marketing Director CEE and WE, eobuwie.pl.

Planowaniem i realizacją strategii mediowej zajęło się Value Media należące do Group One. Agencja odpowiada za zakup mediów w TV na kluczowym dla eobuwie.pl rynku polskim, a także TV, radia, prasy i OOH w Chorwacji i Słowenii oraz prasy we Włoszech. Głównym celem kampanii jest wzrost spontanicznej świadomości marki. To kontynuacja współpracy Value Media i eobuwie.pl, która trwa od lutego br. 

Kampania ruszyła 2 września i potrwa do końca października 2021. Spoty można obejrzeć na kanale marki.

Something Perfetto z Bradem Pittem w nowej kampanii De’Longhi

10 września 2021

De’Longhi, globalny lider wśród producentów ekspresów do kawy domowego użytku, startuje z pierwszą międzynarodową kampanią reżyserowaną przez Damiena Chazelle’a z udziałem Brada Pitta. Za realizację działań promocyjnych w Polsce odpowiada Mediaplus we współpracy z agencją kreatywną Labcon, agencją martech & e-commerce SalesTube i agencją eventową GetLouder. To jednocześnie największa i najważniejsza kampania w historii firmy nad Wisłą.

Mediaplus Warsaw zajęło się strategią, planowaniem i zakupem mediów w polskiej odsłonie kampanii oraz koordynacją projektu. Labcon zadbał o całą komunikację launchu kampanii, w tym (we współpracy z GetLouder) organizację eventu dla mediów i influencerów,  media relacje,  współpracę z influencerami oraz adaptację kreacji. SalesTube odpowiada za badania i trackowanie spotów. 

Strategię komunikacji przygotowało na poziomie globalnym Mediaplus International. W produkcję spotu promocyjnego zaangażowano laureatów Oscara i uznanych artystów: reżysera Damiena Chazella, operatora Linusa Sandgrena, kompozytora Justina Hurwitza i fotografa Lachlana Bailey’a. 

Emisję spotu poprzedzała kampania teaserowa w social mediach. Jej motywem przewodnim było oczekiwanie na #SomethingPerfetto. 

Właściwa kampania ujawniająca ambasadora marki wystartowała 2 września i potrwa do końca roku 2021.

Mediaplus stawia na zeroemisyjne kampanie

1 września 2021

Agencja mediowa Mediaplus należąca do Group One rusza z nowatorską inicjatywą, która pozwoli na realizację neutralnych klimatycznie kampanii. Jest to pierwsze tego typu działanie w Polsce, pozwalające obliczyć ślad CO2 oraz koszty jego rekompensaty. Program zostanie zaimplementowany po raz pierwszy we współpracy z marką MINI, należącą do BMW Group.

„Na podstawie danych dostarczonych przez markę i dostawców mediów, nasz partner ClimatePartner oblicza ślad CO2 kampanii oraz koszty rekompensaty za pomocą specjalistycznego modelu ekonometrycznego. Następnie reklamodawca akceptuje koszty procesu, a ClimatePartner aranżuje rekompensatę ze wstępnie określonym projektem ochrony klimatu. W momencie emisji, kampania jest więc w pełni neutralna klimatycznie” – opisuje działanie programu Katarzyna Łukasiewicz Head of International Communication w Mediaplus. 

Dołączenie do programu Green GRP to kolejny krok Group One w kierunku propagowania odpowiedzialnych postaw biznesowych na polskim rynku mediowym. W czerwcu grupa podpisała deklarację Fundacji WWF Polska, w której zobowiązuje się do prowadzenia działań wewnętrznych, mających na celu redukcję śladu węglowego dla neutralności klimatycznej, a na początku roku podjęła współpracę z Oxygen City – pierwszym na świecie miejskim systemem antysmogowym i antypandemicznym.

#

We care

Wspieramy globalną platformę HeroToHero niosącą pomoc uchodźcom z Ukrainy

10 marca 2022

Jesteśmy partnerem globalnej platfromy crowdfundingowej HeroToHero, niosącej pomoc uchodźcom z Ukrainy. Strona została uruchomiona 7 marca przez Planet Heroes i ma połączyć tych, którzy już pomagają, ale potrzebują niezbędnych rzeczy lub dotacji finansowych — z tymi, którzy mogą ich wspierać na całym świecie. Jako partner projektu doradzamy i wspieramy pro bono w obszarze komunikacji.

Nie ma wątpliwości, że zaangażowanie Polaków w pomoc sąsiadom jest niezwykłe, jednak wyzwaniem zaczyna być odnalezienie się na tablicach ogłoszeń i zbiórek pomocowych a także wyprzedzenie faktów – co będzie dalej? Wierzymy, że ogromna liczba uchodźców będzie wymagała długofalowej pomocy. Wsparcie tysięcy Polaków zaangażowanych w pomoc będzie niewystarczające. Musimy zaangażować całe europejskie społeczeństwo obywatelskie. 

HeroToHero wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom i zajmuje się tworzeniem globalnej mapy miejsc, w których konieczna jest pomoc. W odróżnieniu od wszystkich stron, które już funkcjonują w Polsce, ta strona ma międzynarodowy zasięg, co umożliwia pozyskanie funduszy z zagranicy. Ponadto jest dostępna w 7 wersjach językowych, a kolejne są w trakcie wdrożenia. 

Korzystanie z platformy jest bezpieczne dla obu stron – osoby w potrzebie i pomagającego. Każde zgłoszenie przed publikacją jest sprawdzane pod kątem autentyczności treści, a wszyscy użytkownicy zakładający zbiórki na platformie podlegają pełnej weryfikacji.
Osoby, które potrzebują wsparcia lub mogą je okazać zapraszamy na stronę: https://herotohero.eu

Zmieniamy historię Eurowizji. Głusi w preselekcjach po raz pierwszy na świecie!

14 lutego 2022

Początki Eurowizji sięgają 1956 roku, ale takiego zgłoszenia jeszcze nie było! Po debiutanckim utworze „Głośniej niż decybele” zespół UNMUTE, którego wszyscy członkowie są głusi, bierze udział w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Europejskiej. To przełomowe wydarzenie w historii Eurowizji, które ma szanse zmienić ten konkurs na zawsze. Pomysłodawcą i twórcą kampanii jest Change Serviceplan, a za PR i komunikację z mediami odpowiada Labcon.

Powstały w ramach protestu wykluczenia głuchych z popkultury zespół muzyczny UNMUTE, po premierze teledysku do utworu  “Głośniej niż decybele” w ramach kampanii społecznej Polskiego Związku Głuchych chce, aby usłyszał ich cały świat. Muzycy nie rzucali słów na wiatr migając “Nie słychać nas? Trzeba to zmienić!”. To przełomowy moment w kulturze, która z założenia ma być dostępna dla każdego. Chociaż na eurowizyjnej scenie widzieliśmy i słyszeliśmy już wiele uzdolnionych osób, czegoś takiego jeszcze nie było! 

Muzyka dla wszystkich – bez ograniczeń

Powstanie zespołu Unmute okazało się bardzo ważnym wydarzeniem w społeczności osób głuchych. Po raz pierwszy pokazaliśmy, że utwór muzyczny może być niedostępny dla osób słyszących. Osoby nie znające języka migowego, czyli znaczna część naszego społeczeństwa, bez tekstu czy napisów nie zrozumie tego utworu. Myślę, że pojawienie się zespołu Unmute na Eurowizji pozostawi trwały ślad w świadomości osób słyszących w Polsce i w Europie, pokaże, że głusi też mogą być artystami i twórcami, że muzyka również powinna być dostępna dla wszystkich. Ponadto będziemy mogli liczyć na wsparcie głuchej społeczności z całej Europy.” – mówi Krzysztof Kotyniewicz, Prezes Polskiego Związku Głuchych

To niesamowite wydarzenie dla świata, jest jeszcze czymś więcej dla samych artystów. Jak oni czują się, jako pierwsi Głusi zgłoszeni do polskich preselekcji Eurowizji?

To jest dla nas wysoko postawiona poprzeczka, ale możemy pokazać Głuchym, że jesteśmy. Oni potem mogą brać z nas przykład i działać dalej. W Eurowizji biorą udział osoby z różnych kultur, my też mamy swoją kulturę. Bierzemy w niej udział, żeby pokazać, że Głusi też mogą!” – mówią jednogłośnie wszyscy członkowie zespołu Unmute. 

Branża muzyczna jednogłośnie na “TAK!”

Zgłoszenie do preselekcji Eurowizji wzbudza emocje nie tylko w grupie młodych artystów, ale także w odbiorcach muzyki. Inicjatywę popierają również dziennikarze muzyczni. 

Niezwykły projekt potwierdzający, że czasem kilka dźwięków znaczy więcej niż tysiąc słów. Kibicuję całym sercem i coś mi podpowiada, że europejska publiczność mogłaby ich pokochać. Trudno o bardziej otwarte i tolerancyjne miejsce od Eurowizji. Mam nadzieję, że niebawem będzie o nim bardzo głośno.” – komentuje Kamil Baleja, prezenter porannego programu w Radiu Złote Przeboje 

Podobnie uważa Jarek Szubrycht, dziennikarz muzyczny „Gazety Wyborczej” i redaktor naczelny „Nowej Gazety Magnetofonowej“ – “Z zachwytem wysłuchałem piosenki i obejrzałem teledysk UnMute, dopominający się o dostęp dla Głuchych do uczestnictwa w kulturze, a więc i w jej współtworzeniu. Czy utwór „Głośniej niż decybele” powinien być brany pod uwagę jako polski kandydat do konkursu Eurowizji? Oczywiście! Czy powinien wygrać? Nie wiem. Powinien wygrać najlepszy. Trzymam kciuki. I czekam na całą płytę.

Ten manifest osób głuchych jest ważny dla całej branży muzycznej. Swój entuzjazm i zachwyt zabrał Michał Szpak, który reprezentował Polskę podczas Eurowizji w 2016 roku.
– “FANTASTYCZNE! Eurowizja od lat nie jest tylko konkursem wielkich głosów, ale przede wszystkim kreatywności. Cały świat powinien docenić tę wizję na muzykę. Poruszające i pełne energii zarazem.”

Artysta jest przekonany, że we współpracy z dobrym reżyserem zespół może stworzyć niezwykłe widowisko, które trafi do serc ludzi. – “Od kilku lat reprezentujemy bardzo starodawny sposób realizacji performance. Ten zespół i współczesne kreatywne show? Wierzę, że to może podbić całą Europę.” – dodaje Szpak. 

O zgłoszeniu UnMute do polskich preselekcji Eurowizji wypowiedziała się też Sarsa, polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która była typowana do udziału w Eurowizji przez szwedzkie portale w 2016 r. – “​​Specjalizując się w muzykoterapii kamertonowej zrozumiałam, że dźwięk to przede wszystkim strumień wibracji, który wnika do naszego wnętrza nie tylko przez zmysł słuchu. Ta energia, w zależności od intencji twórcy, niesie różne przekazy i budzi różne emocje. Eurowizja to niewątpliwie okazja do budowania w ludziach świadomości, że wszyscy jesteśmy równi, że różnorodność jest piękna, że ta niewidoczna nić jaką jest dźwięk łączy nas niezależnie od wszelkich różnic, doświadczeń, gradacji wartości, czy zmysłów jakimi odbieramy świat.” – mówi Sarsa. 

To historyczny moment, który na zawsze może zmienić naszą kulturę. Niech głosy Głuchych usłyszy cały świat!

NIE dla wykluczenia osób głuchych z kultury. Kampania społeczna z UNMUTE

2 listopada 2021

W Międzynarodowy Dzień Głuchych zrealizowaliśmy prawdopodobnie największą i najgłośniejszą kampanię społeczną Polskiego Związku Głuchych, podejmująca temat wykluczenia osób głuchych z życia społecznego i kulturalnego. Na znak protestu przeciw ograniczeniom, przedstawiciele środowiska stworzyli w ramach tego projektu zespół muzyczny – UNMUTE, którego wszyscy członkowie są głusi. Teledysk do ich debiutanckiego utworu „Głośniej niż decybele” jest hitem na YouTube.

Czy wiecie, że Głusi czują muzykę całym ciałem? Nie wiecie też jak bardzo są wykluczeni z popkultury, która z samego założenia powinna być egalitarna i dostępna dla wszystkich. W eterze wciąż panuje cisza na temat tych, którzy wiedzą o niej najwięcej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Tygodnia Głuchych, Polski Związek Głuchych przygotował nietypową kampanię społeczną, w ramach której powstał zespół Unmute składający się z głuchych członków

Kampanii towarzyszy teledysk do singlowego utworu „Głośniej niż decybele”. Autorem tekstu utworu jest Michał Pakuła, muzykę skomponował Michał „FOX” Król, teledysk wyreżyserował Łukasz Zabłocki, a zdjęcia do okładki singla wykonał Łukasz Ziętek.

Za koncept kreatywny i realizację projektu odpowiedzialna jest agencja Change Serviceplan. Komunikacją kampanii społecznej w mediach i social mediach, a także współpracą z licznymi influencerami i artystami z branży muzycznej zajęła się agencja Labcon. Za planowanie i pozyskanie mediów online odpowiadało Value Media, Salestube pozyskało grant na kampanie płatne w SEM i social mediach oraz przeprowadziło działania we współpracy z partnerami sieci SalesTube Affiliate Network, a Media Republic zajęło się strategią w mediach ALT.

Cicho już było. Zróbcie hałas!

Teledysk zespołu Unmute dostępny na kanale YouTube https://youtu.be/9UGugx5emUs 

oraz oficjalnej stronie projektu ​​https://www.unmute.pl/

Hashtagami kampanii są #glosniejnizdecybele i #unmute

Remont Centrum Zdrowia Dziecka

27 października 2021

Nie możemy pomóc wszystkim, ale chcemy pomagać tym, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia – dzieciom. Group One współfinansuje remont hallu rejestracji 30 wysokospecjalistycznych przychodni w Instytucie “Pomnik -Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Projekt pro bono przygotowała pracownia Kuryłowicz & Associates.

Inicjatorką i fundriserką remontu jest skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która w ramach działań wspierających Centrum Zdrowia Dziecka organizuje także koncerty charytatywne “Wielcy Artyści – Małym Pacjentom” wspierane przez Group One.